Agnieszka Radwańska

i

Autor: AP Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska i jej poruszające wyznanie: Czułam się, jakbym umarła

2019-01-22 7:44

Agnieszka Radwańska od kilku tygodni znowu jest na czołówkach portali sportowych w Polsce. Sporo mówiło się o jej udziale w kolejnej edycji show "Taniec z Gwiazdami". W poniedziałek była tenisistka oficjalnie potwierdziła swój udział w tym programie rozrywkowym. Jednocześnie zdecydowała się na poruszające wyznanie o odczuciach, jakie towarzyszyły jej w listopadzie, gdy zdecydowała się na ostateczny rozbrat z tenisem. - Czułam się, jakbym umarła. Jakby tenis umarł w Polsce - stwierdziła krakowianka.

Agnieszka Radwańska w poniedziałek udzieliła wywiadu telewizji Polsat News. Podczas dłuższej rozmowy, Isia na antenie oficjalnie potwierdziła swój udział w "Tańcu z Gwiazdami". Nie mogło jednak zabraknąć również tematu tenisa. Krakowianka po 13 latach zawodowej gry i wygranych 20 oficjalnych turniejach WTA zdecydowała w listopadzie o zakończeniu sportowej kariery ze względów zdrowotnych. W poniedziałkowym wywiadzie telewizyjnym zdecydowała się na poruszające wyznanie, dotyczące swoich odczuć tuż po podjęciu tego niezwykle trudnego dla niej kroku. - Czułam się jakbym umarła, jakby tenis umarł w Polsce. Później to przeszło. Moja sytuacja zdrowotna teraz jest coraz lepsza. Treningów tanecznych nie da się porównywać z tenisowymi. To pewnie jakieś 30 procent tego, co robiłam na korcie - podkreśliła Agnieszka Radwańska.

Najlepsza tenisistka w historii naszego kraju ubolewa jednocześnie nad sytuacją tej dyscypliny w Polsce. Jednocześnie 29-latka chce zrobić wszystko, by popularyzować ją wśród młodych. - Chciałabym żeby ta dyscyplina stała się popularniejsza w naszym kraju. Żeby polskie nazwiska częściej pojawiały się w turniejach wielkoszlemowych. Zrobię wszystko co w mojej mocy, by tak się stało - zapowiedziała Agnieszka Radwańska. Była tenisistka nie wyklucza również, że podejmie pracę jako komentatorka tenisa w telewizji, co byłoby nie lada gratką dla wszystkich jej kibiców. - Nikt nie czuje tak tenisa, jak osoba, która kiedyś uprawiała ten sport na wysokim poziomie - wyjaśniła Isia.

Agnieszka Radwańska w nowej edycji "Tańca z Gwiazdami" o zwycięstwo powalczy między innymi z trenerem personalnym Danielem Kuczajem, misterem Polski 2017 Jakubem Kucnerem, celebrytką Justyną Żyłą czy piosenkarzem disco polo "Czadomanem". Już teraz zapowiedziała, że jako była sportsmenka nie da swoim konkurentom taryfy ulgowej. - Wahałam się, ale kocham tańczyć. To dla mnie świetna forma ruchu po zakończeniu kariery. Mam nadzieję, że kilka odcinków zatańczę, bo jeśli do czegoś się zobowiązuję, to robię to na sto procent - powiedziała krakowianka.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze