Iga Świątek, Agnieszka Radwańska

i

Autor: Instagram/aradwanska Iga Świątek i Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska pod tym względem deklasuje Świątek. Gigantyczna różnica, aż trudno w to uwierzyć

2022-06-06 9:20

Iga Świątek od sobotniego popołudnia ponownie jest na ustach całego świata. Reprezentantka Polski po raz drugi w karierze wygrała wielkoszlemowy Roland Garros i umocniła swoją pozycję jako liderka rankingu WTA. Sukcesy Świątek wiążą się również z ogromnymi nagrodami, jakie wygrywa. 21-latka w Paryżu przekroczyła magiczną barierę, jednak przy światowych gwiazdach to wciąż "skąpe" zarobki.

Iga Świątek od kilku miesięcy jest nie do powstrzymania. Nikt nie mógł się spodziewać, że eksplozja talentu młodej tenisistki nastąpi tak szybko. Obecnie trudno znaleźć rywalkę, która mogłaby pokonać liderkę rankingu i przerwać jej serię 35. zwycięstw. Co prawda każda passa się kiedyś kończy, ale w przypadku Świątek trudno to sobie wyobrazić.

Obrzydliwa manipulacja Rosjan wobec Igi Świątek. Próbują wykorzystać jej słowa do swojej propagandy

Świątek zarobiła miliony. Wciąż daleko jej do Radwańskiej

Dzięki takiej serii Polka mogła cieszyć się z wielu zwycięstw na ważnych turniejach. Ale to najważniejsze w tym sezonie przyszło w miniony weekend. W sobotę Świątek po raz drugi w karierze wystąpiła w finale Roland Garros i po raz kolejny okazała się bezkonkurencyjna. Coco Gauff nie miała żadnych szans, żeby przeciwstawić się mistrzyni.

Obłędnie drogi zegarek na ręku Nadala. Wygrał Roland Garros mając MILIONY na nadgarstku

Tym samym Świątek znów mogła wznieść puchar Suzanne Lenglen i cieszyć się ze zwycięstwa na paryskich kortach. To szósta impreza z rzędu w tym sezonie, która padła łupem reprezentantki Polski. Wraz z kolejnymi zwycięstwami zapełniała się nie tylko półka z pucharami, ale również konto w banku, bo nagrody były bardzo pokaźne.

Radwańska deklasuje Świątek pod względem zarobków. Wielka różnica

W tym roku Świątek wzbogaciła się o blisko 6,4 mln dolarów, czyli blisko 27,35 mln zł. Takie zarobki oznaczają, że mistrzyni Roland Garros w całej karierze przekroczyła barierę 10 mln dolarów, które zarobiła na korcie. Jej konto wzbogaciło się dokładnie o 11,256,372 dolarów. Choć dla wielu osób to kwota nie do wyobrażenia, w świecie tenisa nie jest porażająca.

Bo pod względem zarobków na korcie Radwańska wciąż deklasuje Świątek. Krakowianka podczas całej swojej kariery zgarnęła blisko 27,7 mln dolarów. Warto jednak pamiętać, że raszynianka jest dopiero na początku swojej kariery i niewykluczone, że już niebawem i pod względem zarobków doścignie byłą tenisistkę.

Michał Chojecki komentuje sukces Igi Świątek w Paryżu
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze