Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Obrzydliwa manipulacja Rosjan wobec Igi Świątek. Próbują wykorzystać jej słowa do swojej propagandy

2022-06-05 19:11

Iga Świątek odniosła drugie zwycięstwo w turnieju Wielkiego Szlema. 21-latka okazała się najlepsza na Roland Garros w 2020 i 2022 roku. Ostatnie zwycięstwo miało jednak już całkiem inny wymiar, bowiem Polka do turnieju przystępowała z serią 28. zwycięstw z rzędu oraz jako liderka światowego rankingu. W swojej przemowie po odebraniu trofeum Świątek na sam koniec przypomniała, że w Ukrainie wciąż trwa wojna, a ona solidaryzuje się z walczącymi o swoją wolność Ukraińcami. Rosyjskie media starają się przedstawić sprawę w korzystnym dla siebie świetle, obrzydliwie manipulując faktami.

Iga Świątek zdominowała w tym roku światowe korty tenisowe – ostatnią porażkę poniosła w połowie lutego i od tego czasu wygrała 35 meczów i zgarnęła 6 trofeów, w tym to jedne z najważniejszych – puchar za wygranie Roland Garros, który wlicza się do Wielkiego Szlema. Dla 21-letniej zawodniczki wygrana ta była szczególna z wielu powodów: nawierzchnia ziemna jest jej ulubioną, a Roland Garros to jeden z ulubionych turniejów. Warto przypomnieć, że przecież już raz wygrała ona ten turniej, ale wówczas, jako 19-latka, sprawiła wielką sensację i nie ciążyła na niej taka presja, jak teraz. W tym roku Iga Świątek przystąpiła do turnieju niepokonana od 28. meczów i będąc liderką światowego rankingu – presja była nieporównywalnie większa niż dwa lata temu, o czym sama Świątek mówiła po zakończeniu turnieju. W przemówieniu po odebraniu trofeum wspomniała także o sprawie dla niej niezwykle ważnej, czyli wojnie w Ukrainie.

Adam Małysz w dwóch słowach podsumował Igę Świątek! Legendarny skoczek nie zostawił złudzeń, to myśli o tenisistce

Iga Świątek solidaryzuje się z Ukrainą. Rosjanie próbują umniejszyć temu wydarzeniu

 – Chcę powiedzieć coś Ukrainie – bądź silna! – powiedziała Iga Świątek – wojna jeszcze się nie skończyła – przypomniała wszystkim. Po jej słowach na trybunach rozgorzała wrzawa, a fani przez kilkadziesiąt sekund oklaskiwali Igę Świątek, dając wyraz swojemu uznaniu, że Polka w takich chwilach nie zapomina o ogromnej tragedii Ukraińców i nie boi się mówić otwarcie o swoim wsparciu dla nich.

Rafael Nadal przekazał fanom piekielnie ważne wieści po wygraniu Roland Garros! Te słowa wywołały wielką wrzawę

Niestety, Rosjanie nawet takie otwarte solidaryzowanie się z Ukrainą starają się przeinaczyć. Jak podaje portal Interia Sport, w serwisie Tsargard TV pojawił się wpis mówiący, że Iga Świątek wspiera Ukrainę w trakcie „operacji wyzwoleńczej” i dodano, że jej słowa poparcia zostały przyjęte z „zakłopotaniem” przez zebranych w Paryżu, co jest oczywistą nieprawdą. Oficjele i rywalka Polki mieli też zostać „zmuszeni” do oklaskiwania naszej tenisistki.

Michał Chojecki komentuje sukces Igi Świątek w Paryżu
Najnowsze