Agnieszka Radwańska Australian Open 2014

Autor: archiwum se.pl Agnieszka Radwańska Australian Open 2014

AGNIESZKA RADWAŃSKA przegrała z Halep w półfinale turnieju WTA w Dausze. Fatalna seria Polki

2014-02-15 19:57

Agnieszka Radwańska (25 l.) nie zagra w finale turnieju WTA w Dausze. W 1/2 finału katarskiej imprezy polska gwiazda przegrała 5:7, 2:6 z Rumunką Simoną Halep. Od stanu 5:2 w pierwszym secie Isia nie była w stanie wygrać 8 kolejnych gemów!

Zajmująca 10. miejsce w rankingu Simona Halep ostatnio spisuje się rewelacyjnie, a w 1/4 finału turnieju WTA w Dausze rozgromiła włoską gwiazdę Sarę Errani 6:2, 6:0. Mimo to Agnieszka Radwańska była faworytką tego starcia. I do stanu 5:2 dla Polki w pierwszym secie wydawało się, że krakowianka ma mecz pod kontrolą.

Wtedy jednak sytuacja na korcie zmieniła się diametralnie. Rumunka zaczęła grać rewelacyjnie. Przestała popełniać błędy, a do tego ganiała Agnieszkę po korcie precyzyjnymi i mocnymi uderzeniami. Radwańska była zupełnie bezradna. Nie dość, że od stanu 5:2 dla Isi zrobiło się 5:7, to na dodatek w drugim secie Polka dalej nie potrafiła znaleźć odpowiedzi na fenomenalną grę Halep. Simona szybko przełamała Radwańską i to dwukrotnie. Dopiero przy stanie 5:7, 0:3 polska faworytka zdołała przerwać fatalną serię 8 przegranych gemów z rzędu. Ale potem znów do rozpędzona Halep dyktowała warunki na korcie.

Po zwycięstwie 7:5, 6:2 Halep awansowała do finału, w którym zagra z mającą polskie korzenie Niemką Andżeliką Kerber.