Autor: AP Aryna Sabalenka

Sensacja!

Aryna Sabalenka odpadła z Roland Garros! Trzęsienie ziemi w Paryżu!

2024-06-05 19:24

Aryna Sabalenka za burtą Roland Garros! Podzieliła los Jeleny Rybakiny, która odpadła sensacyjnie kilka godzin wcześniej, przegrywając 2:6, 6:4, 4:6 z Włoszką Jasmine Paolini. Sabalenka uległa w ćwierćfinale 7:6, 4:6, 4:6 17-letniej Rosjance Mirrze Andriejewej i już na pewno przestanie być wiceliderką rankingu WTA.

Trzęsienie ziemi w turnieju kobiet Roland Garros! Dwie wielkie rywalki Igi Świątek za burtą! Najpierw odpadła Jelena Rybakina, a teraz jej los podzieliła Aryna Sabalenka, która już na pewno spadnie z drugiego miejsca w rankingu WTA. Nową wiceliderką zostanie Amerykanka Coco Gauff, jutrzejsza rywalka Igi Świątek w półfinale paryskiego Szlema.

Aryna Sabalenka mecz z utalentowaną Mirrą Andriejewą rozpoczęła dobrze. Prowadziła 3:1 i wydawało się, że pokona młodziutką Rosjankę tak jak niedawno w Madrycie. Potem jednak pojawiły się dziwne problemy. Sabalenka wyglądała na zestresowaną i spiętą. Uskarżała się na jakąś kontuzję i korzystała z przerwy medycznej. Pierwszego seta udało jej się wygrać, ale potem grała bardzo nierówno. Popełniała dziwne błędy, często nawet nie starała się odgrywać piłek. Prawdopodobnie coś jej dolegało. Grająca bardzo mądrze Andriejewa wykorzystała jej problemy i w półfinale zagra z Jasmine Paolini.

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?