W połowie marca gruchnęła niespodziewana informacja o śmierci Konstantina Kołcowa. Były hokeista spotykał się z Aryną Sabalenką, ale w momencie, gdy nadeszły smutne wieści o jego śmierci nie było powszechnie wiadomo, że Białorusinka i Kołcow nie są już ze sobą. Niemniej media żyły przez kilka dni tą sprawą. Zwłaszcza, że okoliczności śmierci Kołcowa były tajemnicze. Ostatecznie śledczy uznali, że były hokeista popełnił samobójstwo, a w ostatnim czasie miał mieć poważne problemy osobiste. Nic nie wskazywało na udział osób trzecich.
Kiedy odszedł mój ojciec, tenis pomógł mi pogodzić się z tą stratą. Pomyślałam zatem, że muszę zrobić to samo. Zdecydowałam się oddzielić życie osobiste od zawodowego. To było dla mnie bardzo emocjonalnie i stresujące przeżycie
Sabalenka o śmierci partnera. Takie podjęła kroki
Sama Sabelenka niechętnie zabierała głos w sprawie i wydała tylko komunikat. Dopiero później zaczęła opowiadać o sprawie nieco więcej. Teraz w rozmowie z "The Guardian" zdradziła, jak śmierć byłego partnera wpłynęło na jej życie. - Kiedy odszedł mój ojciec, tenis pomógł mi pogodzić się z tą stratą. Pomyślałam zatem, że muszę zrobić to samo - stwierdziła białoruska tenisistka. - Zdecydowałam się oddzielić życie osobiste od zawodowego. To było dla mnie bardzo emocjonalnie i stresujące przeżycie - wyznała.
"Musiałam się zresetować" - szczere wyznanie Sabalenki
Sabalenka przyznała, że szybki powrót na kort nie był dobrym pomysłem. Podczas turnieju w Miami Open odpadła bardzo szybko, bo już w trzeciej rundzie. - Patrząc na to teraz uważam, że lepszą decyzją byłoby zresetowanie się, nabranie sił i rozpoczęcie wszystkiego od nowa. Podjęłam jednak inną decyzję i zapłaciłam za to cenę. Mimo to jestem wdzięczna, gdyż tenis pomógł mi przejść przez wszystko i stać się silniejszą - opowiedziała rywalka Igi Świątek.
* Potrzebujesz pomocy? Nie jesteś sam! Jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych: 800 70 2222 - CAŁODOBOWY - Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym 800 12 12 12 - CAŁODOBOWY - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
116 111 - CAŁODOBOWY - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
116 123 - CAŁODOBOWY - Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
112 - CAŁODOBOWY - Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia
Listen on Spreaker.