Jerzy Janowicz

Autor: Eastnews Jerzy Janowicz

ATP Winston-Salem: Janowicz przegrał w finale, mając dwie piłki meczowe!

2014-08-24 1:49

Jerzy Janowicz był tak blisko triumfu w turnieju ATP w Winston-Salem jak to tylko możliwe. W finale z Lukasem Rosolem mimo ogromnego zmęczenia miał dwie piłki meczowe, jednak ich nie wykorzystał. Chwilę później rywal skorzystał z jego błędów, przez co Polak przegrał 6:3, 6:7(3), 5:7.

Jerzy Janowicz grał wspaniale w turnieju ATP w Winston-Salem. W finale też długo był dużo lepszy niż Czech Lucas Rosol. Jednak nie wykorzystał swoich szans i zapłacił za to wielką cenę.

W tym meczu mieliśmy kilka kluczowych momentów. Najpierw był 11. gem w drugim secie. Przy stanie 5:5 serwujący Czech przegrywał 0-40, ale obronił 3 breakpointy i wygrał gema. Potem był nieszczęsny tie-break. Janowicz podjął w nim kilka złych decyzji, zagrał nieudane skróty, a solidny Rosol skorzystał z tych prezentów.

Najdłużej jednak Jerzyk rozpamiętywać będzie pewnie dwie piłkie meczowe, które miał przy stanie 5:4 w decydującym secie. Nie wykorzystał ich, ale trzeba przyznać, że Rosol zagrał wtedy bardzo dobrze. Potem słabnący Janowicz pogubił się, popełnił kilka wynikających ze zmęczenia błędów, stracił podanie, a rywal już nie wypuścił zwycięstwa z rąk.

Szkoda zmarnowanej szansy na pierwsze turniejowe zwycięstwo w cyklu ATP Janowicza. Ale po występie w Winston-Salem możemy być zbudowani, bo Polak pokazał, że forma wróciła. Rozbudził apetyty kibiców przed rozpoczynającym się w poniedziałek US Open. Tylko czy zdąży wypocząć?

FC Barcelona - Olympique Lyon

Witamy w relacji na żywo z meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów, FC Barcelona - Olympique Lyon. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 21:00!

Barcelona: ter Stegen - Roberto, Pique, Legnlet, Alba - Arthur, Busquets, Rakitić - Messi, Suarez, Coutinho

Olympique: Lopes - Dubois, Denayer, Marcelo, Mendy - Ndombele, Tousart, Marcal, Fekir - Dembele, Depay

W pierwszym meczu doszło do niemałej niespodzianki - Barcelona bezbramkowo zremisowała z Olympiquem. Momentami to Francuzi dominowali rywali.

Dzisiejsze spotkanie Barcy poprowadzi polskie trio arbitrów. Sędzią głównym będzie Szymon Marciniak!

Piłkarze wychodzą na boisko. Czy Olympique zasmakuje pierwszego zwycięstwa nad Barceloną? Nie musi - już bramkowy remis da im awans!

Słuchamy hymnu Ligi Mistrzów. Za chwilę pierwszy gwizdek! W drugim meczu dnia Bayern mierzy się z Liverpoolem. Tam również było 0:0.

1'

ZACZYNAMY PIERWSZĄ POŁOWĘ!

2'

Nie boi się Olympique Lyon gry na Camp Nou. Wiedzą, że stać ich na sprawienie sensacji. Wysoko podchodzą pod rywali.

4'

Messi uderza sprzed pola karnego. Z wielkimi problemami Lopes, ale paruje piłkę na rzut rożny.

7'

Barca dalej w natarciu. W polu karnym znalazł się Coutinho, ale nie opanował dobrze piłki i  nie miał okazji do strzału. Uderzenie Rakitica zablokowane.

12'

Barcelona cały czas utrzymuje się przy piłce. Lyon nastawia się na razie na kontry, ale Depay nie sięga długiej piłki zagranej do niego z obrony. Tiki-taka usypia Francuzów.

14'

Messi po raz kolejny zagroził bramce Lopesa, ale ten znakomicie wychodzi i wybija piłkę spod nóg Argentyńczyka.

17'

KARNY DLA BARCELONY!

Denayer wycina Suareza! Problem Lyonu jest taki, że zrobił to w polu karnym.

18' 1:0

GOOOOOOOOOOL!

Messi nie miał problemów z pokonaniem Lopesa z 11 metrów! Fenomenalna "Panenka"!

20'

Ale to mogła być odpowiedź Lyonu! Depay był już w polu karnym, ale wyłożył piłkę Dembele. Piłka odbiła się od obrońcy - inaczej mógłby paść z tego gol!

23'

Duże kłopoty ze zdrowiem ma Lopes. Bramkarz Lyonu zderzył się z napastnikiem Barcy i prawdopodobnie będzie musiał opuścić boisko.

25'

Zmiana jednak nie będzie konieczna? Lopes słania się na nogach, ale najwyraźniej może kontynuować grę. Dziwna decyzja, ale zostaje w bramce.

28'

Barcelona dominuje. Po niecałym 30 minutach gry ma ponad 70% posiadania piłki. Typowa tiki-taka w wykonaniu gospodarzy.

30'

Kolejny strzał Suareza i znowu wielkie problemy ma Lopes. Odbija piłkę przed siebie, ale dobitka Rakiticia wysoko ponad bramką.

31'2:0

Kapitalnie odnaleziony w polu karnym Luis Suarez, który podaje do Coutinho, a ten pakuje piłkę do pustej bramki! Barcelona już rozstrzygnęła losy tego spotkania! Nie ma mowy o spalonym!

34'

A jednak zmiana w bramce Lyonu będzie konieczna. Schodzi Lopes, wchodzi za niego Gorgelin. Portugalczyk jest zrozpaczony, ale widać, że wyjątkowo cierpi.

37'

SUAREZ! Uderzył Urugwajczyk z linii pola karnego, ale tuż obok słupka. To może być bolesna lekcja futbolu dla Lyonu.

40'

Czterdzieści minut meczu za nami, a dalej nie widzieliśmy ani jednej składnej akcji Lyonu. Barcelona mądrze się broni!

43'

Barcelona oddała inicjatywę Olympique'owi. Goście klepią na całej szerokości boiska, ale nie mogą zbliżyć się do pola karnego Marca-Andre ter Stegena!

45'

Przez przerwę z kontuzją Lopesa, Szymon Marciniak dolicza sześć minut do pierwszej połowy!

45+3'

Brzydki faul Moussy Dembele na Jordim Albie. Szymon Marciniak - nie ma wątpliwości. Żółta kartka!

45+5'

Barca już wie, że nie musi atakować. Oni muszą już tylko dociągnąć wynik do meczu!

45+7' 2:0

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

Barcelona szybko rozstrzygnęła losy w tym spotkaniu. Ale czy na pewno? Lyon ma 45 minut na sprawienie sensacji. A te w tej edycji Ligi Mistrzów zdarzały się nieraz.

Idealne podsumowanie pierwszej połowy! Barcelona nauczy co nieco Francuzów.

Na drugim stadionie również nie będzie dogrywki. Zaczęła się druga połowa - Bayern remisuje 1:1 z Liverpoolem!

Piłkarze Barcelony i Lyonu wychodzą na murawę. Za chwilę zaczynamy drugą połowę!

46'

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

46'

Czy świetna dyspozycja Barcy to dziś zasługa wczorajszego szaleństwa Ronaldo?

47'

Messi mógł postawić przysłowiową kropkę nad i! Znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale za ładnie chciał to zrobić. Lob wybija Marcel.

54'

Lyon miał kilka minut problemów, ale Barca znowu oddała inicjatywę. Depay wrzuca w pole karne, ale wybija piłkę od razu Pique.

56'

Znowu leży w polu karnym Leo Messi. Denayer wybił piłkę i trafił w nogi, ale zdaniem Marciniaka nie ma mowy o kolejnej jedenastce.

58' 2:1

GOOOOOOL!

Czy Lyon wróci do tego meczu? Barca oddała prowadzenie gry i traci bramkę. Po rzucie karnym i zamieszaniu w szesnastce, strzał do bramki oddaje Tousart. Mamy 2:1!

60'

Trwa weryfikacja VAR. Czy Marcelo nie był w tej sytuacji na spalonym?

62'

VAR zadecydował, że gol dla Lyonu! O wszystkim musiały decydować centymetry.

66'

Goście dalej napierają. Czy tutaj jeszcze dojdzie do sensacji?

68'

Świetnie z pierwszej piłki zagrał Suarez do Coutinho! Brazylijczyk minął bramkarza, ale kąt był tak ostry, że trafił tylko w boczną siatkę.

69'

Wszyscy są pod wrażeniem postawy Lyonu! Czy stać ich na tę sensację?

74'

Zmiany w Barcelonie. Schodzi Coutinho i Arthur, a na placu pojawiają się Dembele i Vidal. Roszadę wprowadził też trener Lyonu. Wchodzi Traore za Depaya.

78' 3:1

GOOOOOOOOOL!

ALE AKCJA LEO MESSIEGO! Co zrobił Argentyńczyk?! Zatańczył z obrońcami Lyonu jak na dyskotece. Piękne przełożenie dwóch obrońców i płaskie uderzenie kończy sprawę. Piłka przetoczyła się po ręce bramkarza, ale wpada do siatki.

81' 4:1

GOOOOOOOL!

To już jest koniec meczu! Gerard Pique pogrążył Lyon. Messi przebiegł kilkadziesiąt metrów sam i podał do niepilnowanego Hiszpana. Ten pakuje ją obok bezradnego Gorgelina.

86' 5:1

Barcelona utrzymuje się przy piłce na własnej połowie i rusza z kolejną akcją, wychodząc spod pressingu. Messi prowadził kontrę i podał do Dembele, który wbiegając w pole karne trafił na 5:1!

90'

Szymon Marciniak doliczył do drugiej połowy tylko dwie minuty. Lyon próbuje zmniejszyć straty, ale Barca broni się znakomicie.

90+2' 5:1

KONIEC MECZU!

Lyon próbował się postawić w drugiej połowie, ale Barcelona pokazała, co to jest wyrachowanie. Niesamowity popis argentyńskiego kapitana Blaugrany. Leo Messi zdobył dziś dwa gole i zanotowal dwie asysty. Piękna odpowiedź na wczorajszy popis Ronaldo!

Znamy już komplet ćwierćfinalistów Champions League. Wśród ośmiu najlepszych drużyn Europy znajdują się: Manchester City, Juventus, Manchester United, Tottenham Hotspur, Barcelona, FC Porto, Ajax Amsterdam i Liverpool!

To już tyle piłkarskich emocji w dzisiejszym dniu! Ćwierćfinalistom LM gratulujemy, a Państwu dziękujemy za obecność i zapraszamy na kolejne relacje na Sport.se.pl! Dobranoc!