Australian Open 2014. Dimitrow zmęczył Nadala, ale Hiszpan zameldował się w półfinale

2014-01-22 9:58

Rafael Nadal awansował do półfinału  Australian Open, ale nie miał łatwej przeprawy w meczu z Bułgarem Grigorem Dimitrowem. Lider rankingu ATP wygrał w czterech setach 3:6, 7:6 (7-3), 7:6 (9-7), 6:2.

Już w pierwszym secie Dimitrow pokazał, że nie zamierza ułatwiać zadania Nadalowi. Bułgar wygrał 6:3 i zaczęło pachnieć kolejną niespodzianką, po tym jak z turnieju odpadł Novak Djoković (przegrał ze Stanislasem Wawrinką. W dwóch kolejnych gemach kunszt i doświadczenie Nadala więły górę w zaciętych tie-breakch.

Przeczytaj koniecznie: Soczi 2014. Z Justyną Kowalczyk leci tona sprzętu

W ostatnim secie więcej sił zachował Hiszpan i to on zagra w półfinale. Jego rywalem będzie lepszy z pary Andy Murray - Roger Federer.