Łesia Curenko

i

Autor: AP PHOTO/KIRSTY WIGGLESWORTH Łesia Curenko

Bardzo szczere wyznanie ukraińskiej tenisistki! Czuje się okropnie, wszystko przez wojnę

2022-06-30 11:39

Wojna w Ukrainie trwa od ponad czterech miesięcy, ale wielu tamtejszych sportowców rywalizuje na międzynarodowych arenach. Jedną z nich jest tenisistka Łesia Curenko, która awansowała właśnie do III rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Po wygranej nie była jednak w dobrym nastroju.

33-letnia Curenko pokonała swoją rodaczkę Anhelinę Kalininę 3:6, 6:4, 6:3. W trakcie pojedynku kibice wymachiwali ukraińskimi flagami, a tenisistki mogły poczuć niesamowite wsparcie z trybun. - To, co się dzieje na Ukrainie, jest po prostu straszne. Czuję się okropnie, że nie mogę nic z tym zrobić i winna, że gram w tenisa, kiedy tam trwa wojna - przyznała Curenko.

 Ukraińska tenisistka była bardzo poruszona, gdy dowiedziała się o zamachu bombowym w centrum handlowym w Krzemieńczuku. - Mój trener jest z tego miasta. On i jego ojciec byli niedaleko tego wybuchu, a jego teściowa pracowała w tym centrum handlowym, ale miała szczęście, że akuratnie w poniedziałek wzięła dzień wolny - dodała.

Curenko przyznała też, że jest wdzięczna ludziom dobrej woli, którzy na każdym kroku pomagają jej rodakom. - W drodze z hotelu na korty mieliśmy kierowcę, który przyjął do siebie dwie osoby z Ukrainy - wspomniała.

Szykuje się kolejny skandal na Wimbledonie. Poszło o Igę Świątek i jej niedawną rywalkę

Express Biedrzyckiej - gen. Mieczysław Cieniuch: Bez pomocy Zachodu Ukraina przegra tę wojną

Z kolei Kalinina, mimo odpadnięcia w singlu, na londyńskiej trawie zagra jeszcze w deblu. Ukrainka, która zadeklarowała, że przeznaczy całość nagrody pieniężnej na remont rodzinnego domu, chce zostać w Londynie jak najdłużej, bo zwyczajnie... nie ma co ze sobą zrobić. - Modlimy się o pokój, ale nie mogę sobie wyobrazić w tej chwili powrotu do domu rodzinnego. Skaczę z turnieju na turniej, tak jak wszyscy ukraińscy tenisiści - przyznała.

25-letnia Ukrainka od momentu rosyjskiej inwazji na Ukrainę w lutym nie była w kraju i nie widziała rodzinnego domu w Irpieniu. - Dom został zniszczony, w ścianach są ogromne dziury, pokoi w zasadzie nie ma - mówiła Kalinina w Londynie i poinformowała, że rodzice przenieśli się do jej mieszkania.

Iga Świątek zagra mecz z Agnieszką Radwańską! Poznaliśmy termin, wyjątkowa okazja

Ekspert o zwycięstwie Igi Świątek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze