Magda Linette

i

Autor: AP PHOTO Magda Linette

Piękne słowa przed półfinałem

Białorusinka nie kryła się z tym, co myśli o Linette. Sabalenka powiedziała to publicznie i powtórzyła kilka raz

2023-01-25 10:53

Magda Linette zachwyca tenisowy świat. Reprezentantka Polski niespodziewanie zameldowała się w półfinale Australian Open, co jest jej życiowym sukcesem. Wciąż nie można wykluczyć najlepszej z możliwych opcji. Biało-czerwoni fani już teraz zacierają ręce na mecz półfinałowy z Aryną Sabalenką. Białorusinka została zapytana o jej najbliższą rywalkę i wypowiadała się o niej w samych superlatywach.

Przed tegorocznym Australian Open mówiło się przede wszystkim o Idze Świątek. Nie było w tym nic dziwnego, bo liderka rankingu WTA miała wspaniały ubiegły rok i obecnie będzie uznawana za faworytkę wielu ważnych turniejów. 21-latka nie zdołała jednak powtórzyć sukcesu z poprzedniego Australian Open i odpadła zdecydowanie wcześniej. Nie oznacza to jednak, że emocje dla polskich kibiców się skończyły.

Sabalenka mówi o Linette. Tak się o niej wypowiada

Bo dostarcza je Magda Linette. Poznanianka osiągnęła na Australian Open życiowy sukces i w nocy z wtorku na środę osiągnęła życiowy sukces. Pokonując Karolinę Pliskovą awansowała do półfinału turnieju wielkoszlemowego i w tym zmierzy się z Aryną Sabalenką. Białorusinka została zapytana o grę Linette na konferencji prasowej. - Wspaniała zawodniczka, gra wspaniały tenis w Australii. Dobrze się porusza, dobrze serwuje, dobrze radzi sobie z emocjami. To wspaniała zawodniczka - powiedziała Sabalenka.

- To będzie wspaniała walka. Już nie mogę się doczekać tego meczu - podkreśliła najbliższa przeciwniczka reprezentantki Polski. Półfinał z udziałem Linette odbędzie się w czwartkowy poranek i panie pojawią się na korcie po spotkaniu Rybakiny z Azarenką, które rozpoczną rywalizację o 9.30.

Super Tenis 23.01
Najnowsze