Magda Linette

i

Autor: Eurosport / Zrzut ekranu z transmisji Magda Linette

wielki sukces Polki

Magda Linette wskazała klucz do zwycięstwa. Dzięki temu osiągnęła życiowy sukces, nie miała wątpliwości

2023-01-25 7:21

Magda Linette bardzo pozytywnie zaskakuje kibiców w tegorocznym Australian Open. Mimo niezwykle wymagającej drabinki Polka dotarła aż do półfinału, w którym zmierzy się z Aryną Sabalenką. W ćwierćfinale 45. rakieta świata pokonała wyżej notowaną Karolinę Pliskovą. Po meczu Magda Linette wskazała, co było kluczem do tego niezwykle ważnego w jej karierze zwycięstwa.

Magda Linette radzi sobie nadzwyczaj dobrze w tegorocznym Australian Open. Do tej pory nasza druga najlepsza tenisistka docierała najdalej do 3 rundy w turniejach wielkoszlemowych, a tym razem, gdy już udało się przekroczyć tę granicę, to nie potrafi się zatrzymać! Linette zdaje się w pełni korzystać z tego, że w tej chwili nie ma już żadnej presji i ona tylko „może”, a to rywalki „muszą”. Na konferencji prasowej po meczu poznanianka przyznała, jak bardzo ważne było dla niej pozostać opanowaną przez cały mecz.

Magda Linette komentuje swój sukces

Już wcześniej 30-latka przyznawała, że to właśnie opanowanie nerwów pozwoliło jej na utrzymanie wysokiej jakości gry w dłuższych fragmentach spotkań, co przekładało się na zwycięstwa. Nie inaczej było i tym razem, gdy pokonała finalistkę US Open i Wimbledonu, byłą nr „2” na świecie. – Myślę, że po prostu pozostawałam opanowana. Kiedy było gorzej z moim serwisem, stawała się bardzo agresywna. Mój pierwszy serwis nie zawsze trafiał. Myślę, że poradziłam sobie naprawdę dobrze, nie panikując i napierając, kiedy tylko nadarzała się okazja – powiedziała po meczu Linette.

Polska zawodniczka przyznała też, że bardzo ważne jest jej doświadczenie. Przez lata gry w różnych turniejach zapoznała się już z kortami na Wielkich Szlemach i grała z dużą częścią czołówki światowego tenisa. – Mam już duże doświadczenie na dużych kortach, ponieważ prawie w każdym turnieju wielkoszlemowym kończyłam na dużym korcie w taki czy inny sposób. Grałam już z wieloma wielkimi zawodnikami. To dla mnie nic nowego. Po prostu kolejny mecz. Wiadomo, że teraz to mecz już dalej w drabince, ale wciąż odbieram to podobnie – dodała Magda Linette na konferencji prasowej.

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze