Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Echa porażki

Bolesne komentarze pod adresem Igi Świątek. Pojawiły się słowa o kryzysie i zmęczeniu psychicznym

2022-08-19 11:10

Kolejny turniej i kolejny nieudany występ Igi Świątek. Polka swoimi wcześniejszymi występami rozpaliła nadzieje, a teraz sama tenisistka jak i jej fani muszą przełykać gorycz porażki. Liderka rankingu WTA w czwartkowy wieczór przegrała z Madison Keys w III rundzie turnieju w Cincinnati. Coraz częstsze komentarze o kryzysie Polki nie mogą dziwić, a eksperci zauważają niepokojące sygnały u tenisistki.

To na pewno nie jest najlepszy okres Igi Świątek w tym sezonie. Po serii świetnych występów i ważnych zwycięstw, nadszedł moment małego kryzysu. Polka od Wimbledonu nie może przebić się do kluczowych etapów turnieju i szybko żegna się z imprezami. Tak było w Warszawie, Toronto, a Świątek szybko skończyła przygodę również w Cincinnati.

Mąż Agnieszki Radwańskiej interweniuje w sprawie Igi Świątek. Bardzo wymowne słowa po porażce Polki

Bolesne opinie o Świątek. Mocne słowa po porażce

Podwójna mistrzyni Roland Garros przegrała z Madison Keys w III rundzie amerykańskich zawodów. Po stronie naszej reprezentantki pojawiło się mnóstwo niewymuszonych błędów, nie funkcjonował serwis, który "na co dzień" jest mocną stroną Świątek. Choć Polka odrobiła straty w drugim secie, nie zdołała przedłużyć nadziei na awans.

Iga Świątek tą wypowiedzią wywołała prawdziwą burzę w USA! Nie gryzła się w język, wygarnęła prawdę

Agnieszka Radwańska o Idze Świątek, powrocie na korty i życiu po zakończeniu kariery

Nie może więc dziwić, że pod adresem reprezentantki biało-czerwonych pojawia się coraz więcej bolesnych komentarzy. - Przez sześć miesięcy zarówno na kortach twardych, jak i na glinie Iga Świątek była nienaganna. Po przejściu Ashleigh Barty na emeryturę została numerem 1. Polka wygrała m.in swojego drugiego Rolanda Garrosa, pozostawiając wrażenie, że tenis znalazł nową królową. Ale po 37 zwycięstwach z rzędu wydaje się być zmęczona psychicznie - napisano na portal MessengerPowerPlus.

- Keys zwyciężyła w prostych setach ze Świątek, której daleko było do najlepszej dyspozycji. Liderka rankingu odwróciła losy drugiego seta, którego przegrywała już 0:5. Po przełamaniu miała szansę na doprowadzenie do remisu, ale ostatecznie poniosła porażkę po tym, jak Amerykanka przełamała i wygrała tym samym mecz - czytamy natomiast na stronie Tennis365.