Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Dobitne słowa eksperta

Mąż Agnieszki Radwańskiej interweniuje w sprawie Igi Świątek. Bardzo wymowne słowa po porażce Polki

2022-08-19 7:36

Iga Świątek niespodziewanie przegrała już w III rundzie turnieju WTA w Cincinnati ulegając Amerykance Madison Keys 3:6, 4:6. Dla Polki to kolejna porażka na wczesnym etapie turnieju – na trzeciej rundzie kończyła także rywalizację w Toronto oraz na Wimbledonie. To z pewnością budzi wśród kibiców wiele wątpliwości przed startem Igi w US Open, ale Dawid Celt, trener i ekspert tenisowy, staje w obronie liderki światowego rankingu.

Iga Świątek wciąż prowadzi z ogromną przewagą w rankingu WTA, mimo że od zakończenia Rolanda Garrosa nie wygrała żadnego turnieju. Od tamtego czasu wzięła udział w czterech, ale za każdym razem czegoś brakowało. O ile porażka na Wimbledonie mogła być zrozumiała, to odpadnięcie w 1/4 finału turnieju WTA 250 w Warszawie było już niemałym zaskoczeniem, bowiem Polka była tam jedyną zawodniczką ze ścisłej czołówki. Fani szybko by o tym zapomnieli, gdyby Iga odnosiła sukces za oceanem, ale tam na razie również nie wygląda to najlepiej. Zarówno w Toronto jak i Cincinnati 21-latka otrzymała wolny los i zaczynała od II rundy, ale to jej nie pomagało. W Kanadzie przegrała w III rundzie z Haddad Maią (późniejszą finalistką), a teraz na tym samym etapie poległa w starciu z Madison Keys. Część fanów zaczyna czuć frustrację, ale dla nich wymowny przekaz ma Dawid Celt, ekspert, a prywatnie mąż Agnieszki Radwańskiej.

Iga Świątek odpadła z turnieju WTA w Cincinnati! W końcówce poderwała się do walki, ale nie dała rady!

Agnieszka Radwańska o Idze Świątek, powrocie na korty i życiu po zakończeniu kariery

Dawid Celt jednym wpisem sprowadza na ziemię

Każda chwila słabości to wielki test dla sportowca, ale też i dla jego kibiców. Część fanów po prostu martwi się o to, jak Iga Świątek zaprezentuje się na US Open, bo chcieliby oglądać jej sukcesy. Inni natomiast zaczynają się frustrować, że liderka światowego rankingu nie może wrócić do formy z pierwszej połowy roku. Dla tych, którzy zbyt szybko ferują wyroki, odpowiedzieć na Dawid Celt.

Iga Świątek tą wypowiedzią wywołała prawdziwą burzę w USA! Nie gryzła się w język, wygarnęła prawdę

Trener polskiej kadry tenisistek przypomniał wszystkim, jak wygląda łączny bilans meczów Igi w tym sezonie. – Przypominam tylko, że Iga w tym roku ma bilans 50/7. Spokój i lód na rozgrzane niektóre głowy – napisał na Twitterze mąż Agnieszki Radwańskiej. W odpowiedzi na jeden z komentarzy trener i ekspert przyznaje oczywiście, że widoczny jest zjazd formy liderki rankingu, ale zaznacza od razu, że po takiej serii gier, to nic nadzwyczajnego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze