Iga Świątek, Ashlegh Barty

i

Autor: Marcin Wziontek SUPER EXPRESS / AP PHOTO/JOHN MINCHILLO Iga Świątek, Ashlegh Barty

Świątek składa życzenia

Była liderka światowego rankingu wzięła ślub. Iga Świątek zareagowała w wymowny sposób

2022-08-01 13:44

Iga Świątek niespodziewanie przegrała w ćwierćfinale turnieju WTA 250 w Warszawie z Caroline Garcią 1:6, 6:1, 4:6. W trakcie trwania turnieju doszło do niezwykle ciekawego wydarzenia – 30 lipca bowiem za mąż wyszła była liderka światowego rankingu, Ash Barty. Z całego środowiska tenisowego posypały się gratulacje i nie mogło zabraknąć także reakcji obecnej rakiety nr „1” na świecie!

Jeszcze na początku roku to Ash Barty była numerem jeden na świecie w kobiecym tenisie, a sezon zaczęła od mocnego uderzenia, czyli wygrania Australian Open (Świątek dotarła do półfinału, gdzie przegrała z Danielle Collins). Wydawało się wówczas, że Australijka znów będzie dominować w kobiecym tourze, ale rzeczywistość okazała się całkiem inna – 23 marca Ashleigh Barty ogłosiła, że kończy karierę i od razu podkreśliła, że poprosi o wykreślenie jej z rankingu WTA. To otworzyło drogę innym zawodniczkom do objęcia pozycji liderki, co uczyniła Iga Świątek i pozostaje nią do dziś z ogromną przewagą. Okazuje się, że na sportowej emeryturze Barty nie może narzekać na brak wrażeń, a niedawno, bo 30 lipca, wzięła ona ślub. Gratulacje złożyła jej m.in. Iga Świątek.

Wielka rywalka Igi Świątek wzięła ŚLUB! Posypały się gratulacje, mamy ZDJĘCIE!

Iga Świątek zareagowała na ślub Barty

Iga Świątek i Ash Barty miały okazję spotkać się na korcie ledwie dwa razy – najpierw w 2021 roku w Madrycie, a później w styczniu tego roku na turnieju Adelajdzie (poprzedzającym Australian Open). Oba te spotkania zakończyły się zwycięstwiem Barty, więc nic dziwnego, że zdaniem wielu ekspertów to właśnie Australijka byłaby największą rywalką Igi Świątek w tym sezonie, gdyby nie postanowiła zakończyć kariery.

Takiej opinii o Idze Świątek jeszcze nie było. Zdecydowane słowa, tego może jej bardzo brakować

Teraz Barty skupia się na życiu prywatnym, a 30 lipca wzięła ślub. Jej mężem został Garry Kissick, były golfista, a obecnie trener. Była liderka rankingu WTA opublikowała zdjęcie na Instagramie, na którym pozuje wraz z mężem, a pod postem pojawiła się masa komentarzy i życzeń, również od innych tenisistek. Życzenia małżeństwu złożyły m.in. Caroline Wozniacki, Kimberly Birrell czy Caroline Garcia. Nie mogło zabraknąć także reakcji Igi Świątek, która wydarzenie to skomentowała krótkim: "O mój boże, gratulacje!".

Iga Świątek czy Agnieszka Radwańska? Kibice wybrali!
Najnowsze