Iga Świątek

i

Autor: Artur Hojny Iga Świątek

W Polsce gwiazda, a w Ostrawie?

Czesi w Ostrawie nie znają Igi Świątek! Żaden jej nie rozpoznał! [WIDEO]

2022-10-05 14:02

Iga Świątek już dzisiaj rozegra pierwszy mecz w turnieju WTA w Ostrawie, a na trybunach znów będzie mnóstwo polskich kibiców. W naszym kraju liderka tenisowego rankingu jest wielką gwiazdą. A jak jest w Czechach? Wysłannicy "Super Expressu" sprawdzili, czy mieszkańcy Ostrawy znają Igę Świątek. Napotkanym na ulicach tego miasta Czechom pokazywaliśmy zdjęcie Igi. Efekty były zaskakujące. Zobaczcie WIDEO.

Iga Świątek w środę po godzinie 16 zagra z Ajlą Tomljanović w II rundzie turnieju WTA w Ostrawie. To pierwszy występ Polki po triumfie w nowojorskim US Open. Iga Świątek w Polsce jest wielką gwiazdą, a popularnością dorównuje już Robertowi Lewandowskiemu. A jak jest tuż za polską granicą, w Ostrawie? Wysłannicy "Super Expressu" postanowili to sprawdzić. W czasie spaceru po ulicach tego miasta pokazywaliśmy napotkanym Czechom zdjęcie Igi Świątek, pytając ich - oczywiście po czesku - czy znają tę kobietę. Efekty były dość zaskakujące. Ale też zabawne. Poniżej WIDEO.

Iga Świątek rok temu doszła w Ostrawie do półfinału i świetnie wspomina ten występ. To dzięki polskim kibicom, którzy stworzyli wspaniałą atmosferę. - To było całkiem zabawne, bo w zasadzie większość ludzi na trybunach była Polakami. Dlatego czułam się tutaj jak w domu – powiedziała Iga Świątek w czasie konferencji prasowej w Ostrawie. - Naprawdę podoba mi się, że jest tu tak spokojnie, bo po miastach takich jak Nowy Jork dobrze jest przyjechać gdzieś gdzie można naprawdę odpocząć. Może przyjadą moi przyjaciele, ale tylko wtedy, gdy dostanę się do półfinału. Więc potrzymam ich trochę w niepewności - uśmiechała się Iga Świątek.

Iga Świątek trenuje w Ostrawie. Fani zwrócili uwagę na ten szczegół, niedopatrzenie? [ZDJĘCIA]

Czesi nie znają Igi Świątek
Najnowsze