Agnieszka Radwańska i Dawid Celt

i

Autor: Paweł Skraba Agnieszka Radwańska i Dawid Celt

Dawid Celt: Mam nadzieję, że Iga Świątek pomści moją żonę Agnieszkę Radwańską!

2022-04-15 22:33

Iga Świątek zdobyła dla Polski drugi punkt, pokonując 6:1, 6:0 Mihaelę Burzanescu. Po pierwszym dniu rywalizacji w meczu z Rumunią w Radomiu nasze tenisistki prowadzą 2-0 i potrzebują już tylko jednego zwycięstwa, żeby przypieczętować awans do finałów BJK Cup. W sobotę może go zdobyć Iga Świątek, która zagra z Iriną-Camelią Begu, liderką rumuńskiego zespołu. - Mam nadzieję, że Iga Świątek pomści moją żonę - mówi przed tym pojedynkiem Dawid Celt, kapitan reprezentacji Polski, mąż Agnieszki Radwańskiej. Początek meczu Świątek - Begu o godzinie 11.

O co chodzi? Agnieszka Radwańska skończyła karierę jesienią 2018 r., a ostatni mecz w cyklu WTA rozegrała właśnie z Iriną-Camelią Begu. Przemęczona i prześladowana przez poważne kontuzje krakowianka uległa Rumunce w Seulu. - Znam bardzo dobrze Irinę Camelię-Begu, bo rywalizowaliśmy z nią, kiedy w poprzednim sezonie pracowałem z Magdą Linette. A moja żona Agnieszka Radwańska rozegrała z nią ostatni mecz w karierze. Przegrała wtedy w Seulu w 2018 r. Mam nadzieję, że Iga jutro pomści moją żonę - zaskoczył deklaracją Dawid Celt. Jeżeli Iga Świątek zagra z Begu tam jak z Mihaelą Buzarnescu, to Rumunka nie będzie miała większych szans. - Iga jest klasą samą w sobie. Rywalka mimo tego, że jak na swoje możliwości zagrała solidne spotkanie, nie była zupełnie w stanie załapać się na grę, bo Iga wprost śmigała po korcie - powiedział Dawid Celt.

Iga Świątek spotkała syna Agnieszki Radwańskiej! Co oni tam wyprawiali, mamy ZDJĘCIA!

- W przerwach między gemami starasz się wtedy po prostu zawodniczce nie przeszkadzać. Jak widzisz, że jest w takim gazie i w takim sztosie, to tak naprawdę starasz się tylko krótkimi uwagami ją zdyscyplinować i wskazać najważniejsze rzeczy, na których musi się skoncentrować. I myślę, że tak przez całe spotkanie funkcjonowaliśmy. Chciałbym, żebyśmy mieli takich meczów więcej w reprezentacji - dodał Dawid Celt, kapitan reprezentacji Polski i mąż Agnieszki Radwańskiej. - Nie cieszymy się jeszcze, bo musimy postawić tę kropkę nad "i". Ważne, że zrealizowaliśmy dzisiejszy plan. Brawo dla dziewczyn, brawo dla Magdy Linette za to, że bardzo fajnie rozpoczęła i myślę, że to też Idze pomogło, pokazało, że nie wszystko musi się na niej skupiać i że ma wsparcie w drużynie - dodał Celt.

Młody kibic chciał oddać brata za autograf Igi Świątek! Szaleństwo w Radomiu! ZDJĘCIA

Iga Świątek o zostaniu pierwszą światową rakietą
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze