Iga Świątek w Radomiu. Wielkie szaleństwo na trybunach

i

Autor: PIOTR POLAK / PAP Iga Świątek w Radomiu. Wielkie szaleństwo na trybunach

Młody kibic chciał oddać brata za autograf Igi Świątek! Szaleństwo w Radomiu w czasie meczu Polska - Rumunia! ZDJĘCIA

2022-04-15 20:07

Iga Świątek odwiedziła Radom i wywołała prawdziwe szaleństwo! Wypełniona po brzegi hala, Agnieszka Radwańska na trybunach, a na korcie ona - nowa królowa tenisa! Liderka rankingu WTA dała kolejny pokaz siły, gromiąc 6:1, 6:0 Mihaelę Burzanescu i było to już jej 18. zwycięstwo z rzędu! W meczu o awans do finałów BJK Cup Polska prowadzi z Rumunią 2-0. Po spotkaniu Iga Świątek długo i cierpliwie rozdawała autografy. "Iga, oddam brata za piłkę z twoim autografem" - napisał na kartonie jeden z fanów. Zobaczcie ZDJĘCIA.

Przed meczem z Rumunią wiadomo było, że kluczowy będzie wynik pojedynku Magdy Linette z liderką rywalek Iriną-Camelią Begu. Poznanianka nie zawiodła, wygrywając nerwowe spotkanie 6:1, 4:6, 6:2. A potem zaczęło się już szaleństwo. Kiedy na kort wyszła Iga Świątek, a z głośników poleciał uwielbiany przez nią rockowy hit Guns N' Roses "Welcome to the jungle" (Witamy w dżungli), radomska publiczność była w ekstazie. Gwiazda z Raszyna potrzebowała zaledwie 55 minut, żeby rozbić Rumunkę Burzanescu. Zaoszczędzony czas potem wykorzystała przez dobre pół godziny rozdając autografy młodym kibicom. "Iga, oddam brata za piłkę z autografem!" - napisał na kartonie jeden z nich.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA W GALERII PONIŻEJ

Iga Świątek zagrała w Radomiu sparing z członkiem polskiego rządu! [ZDJĘCIA]

W sobotę ciąg dalszy rywalizacji. O godzinie 11 Iga Świątek zagra z Iriną Camelią-Begu i jeżeli wygra, Polki będą już pewne zwycięstwa i awansu do finałów. - Mam nadzieję, że Iga pomści moją żonę - wypalił Dawid Celt, kapitan reprezentacji Polski, mąż Agnieszki Radwańskiej. Isia, która kibicowała młodszym koleżankom na trybunach, ostatni mecz w karierze zagrała właśnie z Begu (4:6, 3:6 w Seulu 2018 r.).

Radom, Michał Chojecki

Sonda
Czy Iga Świątek na długo zostanie liderką światowych rankingów?
Iga Świątek o zostaniu pierwszą światową rakietą
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze