Dramatyczny mecz! Pogromczyni Świątek była jedną wygraną piłkę od finału Roland Garros

2021-06-10 20:56
Barbora Krejcikova
Autor: AP Barbora Krejcikova

W środę pokonała Igę Świątek, w czwartek mogła awansować do pierwszego w karierze finału turnieju wielkoszlemowego. Przy stanie 5:3 w trzecim secie Greczynka Maria Sakkari nie wykorzystała jednak piłki meczowej i to Czeszka Barbora Krajcikova zagra o tytuł w Paryżu. Jej rywalką będzie Rosjanka Anastazja Pawliuczenkowa.

Oczy wyszły nam z orbit gdy zobaczyliśmy, jak fani zareagowali na porażkę Igi Świątek. Komentarz zostawił nawet Kamil Stoch

Sakkari rozpoczynała lepiej każdą z trzech partii półfinałowego starcia z Krejcikovą, ale przewagę udało się jej utrzymać tylko w drugim secie. W decydującej rozgrywce kibice byli świadkami dramatycznych wydarzeń.

Greczynka prowadziła już 3:1, a przy stanie 5:3 i serwisie rywalki nie wykorzystała piłki meczowej. Potem do głosu doszła Czeszka i to ona była o krok od zwycięstwa. Przy stanie 7:6 zmarnowała co prawda trzy meczbole, ale po kilku minutach postawiła kropkę nad "i".

Krejcikova w finale zagra z Pawliuczenkową, która pokonała Słowenkę Tamarę Zidansek 7:5, 6:3.

Iga Świątek miała nieprzespaną noc na French Open. „Czułam ból, byłam zestresowana”