Magda Linette, Magdalena Fręch

Autor: AP Photo (2) Magda Linette, Magdalena Fręch

WTA 250 Praga

Magda Linette z tytułem w Pradze! Nie dała żadnych szans Magdalenie Fręch, zdeklasowała o 6 lat młodszą rywalkę

2024-07-26 13:08

Dość niespodziewanie tuż przed ceremonią otwarcia igrzysk olimpijskich dwie polskie olimpijki rywalizowały w finale turnieju WTA 250 w... Pradze! Magda Linette była faworytką starcia z Magdaleną Fręch, ale takiego lania chyba mało kto się spodziewał. 26-latka nie zdołała ani razu przełamać swojej przeciwniczki, za to sama straciła po dwa podania w pierwszym oraz drugim secie. Tym samym Linette wygrała 6:2, 6:1 i zanotowała trzeci triumf w swojej karierze!

Początek meczu zdawał się świadczyć o tym, że będziemy świadkami wyrównanego starcia. W trzech pierwszych gemach panie radziły sobie bardzo dobrze przy swoim podaniu i nic nie zwiastowało zmiany, jaka miała zaraz nastąpić. Linette zaczęła zdecydowanie agresywniej wchodzić na podanie Fręch, szczególnie atakując jej drugie podanie i przełamała ją już w jej drugim gemie serwisowym! Sama z kolei utrzymywała wysoki poziom serwisu i w zasadzie nie dopuściła 26-latki do żadnych szans na przełamanie. Pod koniec seta znów mocniej nacisnęła na młodszą rywalkę i przełamała ją po raz drugi, dzięki czemu wygrała partię 6:2.

Drugi set zaczął się niespodziewanie od... dwóch break-pointów dla Fręch! Niestety dla niej, Linette poprawiła swoje podanie i łodzianka nie była w stanie skutecznie returnować, przez co 32-latka zdołała obronić swoje podanie. To bardzo szybko zemściło się na Fręch, która, tak jak w pierwszym secie, przegrała swojego drugiego gema serwisowego i pozwoliła wyjść poznaniance na prowadzenie 3:1. Jak się później okazało, Magdalena Fręch nie miała już w tym meczu wygrać żadnego gema. Linette utrzymała swoje kolejne podanie, choć musiała bronić w nim dwóch break-pointów! Ich niewykorzystanie najwyrażniej podłamało Fręch, która przegrała swoje kolejne podanie, a zaraz potem nie sprostała Linette przy jej gemie serwisowym. Tym samym Magda Linette wygrała 6:2, 6:1 i wygrała swój trzeci tytuł w karierze (wszystkie rangi WTA 250) oraz pierwszy na mączce!

Magda Linette - Magdalena Fręch 6:2, 6:1

Magda Linette - Magdalena Fręch

Witamy w relacji na żywo z finału turnieju WTA 250 w Pradze, gdzie zmierzą się ze sobą Magda Linette i Magdalena Fręch! Start meczu zaplanowany na godzinę 11:30.

Dzień dobry! Za około 15 minut Magdalena Fręch i Magda Linette rozpoczną zmagania w finale turnieju WTA 250 w Pradze!

Faworytką tego starcia będzie starsza i bardziej doświadczona poznanianka, ale bukmacherzy płacą za jej zwycięstwo niewiele mniej, niż za triumf Fręch.

Dla 32-letniej Linette będzie to już ósmy finał w cyklu WTA w karierze i szansa na trzeci triumf. Z kolei dla 6 lat młodszej Fręch to pierwszy mecz o tytuł!

Obie panie wychodzą już na kort, za chwilę start rozgrzewki.

Warto przypomnieć, że Fręch i Linette już raz ze sobą grały - w ćwierćfinale challengera WTA 125 w Saint Malo w maju 2022, czyli całkiem niedawno. Wówczas lepsza okazała się Fręch, która wygrała 7:5, 6:7(2), 6:2.

Zaczynamy! Serwuje Magda Linette.

1:0

Gem Linette. 32-latka zaczęła od podwójnego błędu serwisowego, ale potem radziła sobie już bardzo dobrze i wygrała cztery kolejne punkty. Serwis funkcjonował dużo lepiej, w wymianach Linette szła zdecydowanie do przodu i Fręch nie miała na to odpowiedzi.

1:1

Gem Fręch. Bardzo dobrze odpowiada łodzianka! Poradziła sobie jeszcze lepiej od rywalki i nie pozwoliła Linette nawet na zdobycie jednego punktu, gem wygrany do zera.

2:1

Gem Linette. Znów bardzo pewna partia ze strony serwującej. Fręch nie potrafiła odpowiedzieć na ataki Linette i często popełniała błędy. Tylko raz to poznanianka się pomyliła i wyrzuciła piłkę za linię boczną, tak to nie była zagrożona.

Linette ruszyła mocniej na podania Fręch, dwa winnery i ma 30:15.

Świetny return Linette po drugim podaniu łodzianki i 40:15! Dwa break pointy.

Pierwszy obroniony, Linette zagrywa na aut.

3:1

Gem Linette, przełamanie! Fręch mocniej zaatakowała piłkę, jednak zrobiła to zbyt mocno i wyrzuca na aut! Linette wychodzi na prowadzenie.

4:1

Gem Linette. Fręch starała się szybko odrobić straty, urwała bardziej doświadczonej koleżance dwa punkty, ale na więcej nie było jej stać. Przy stanie 40:30 Linette zaryzykowała, zagrała forhendem po krosie w samą linię i tak potwierdziła przełamanie z poprzedniego gema.

Fręch miała już 40:15 przy swoim podaniu, ale dwa świetne winnery od Linette i jest już 40:40. Znów poznanianka dobrze atakuje drugi serwis rywalki.

4:2

Gem Fręch. Od stanu równowagi Fręch wygrała dwa kolejne punkty i obroniła podanie. Powoli musi jednak myśleć o odrabianiu strat przy podaniu przeciwniczki.

Linette popełniła podwójny błąd serwisowy, a zaraz potem... zagrała asa! 30:15 dla niej.

5:2

Gem Linette. Od stanu 30:15 Linette zagrała kolejnego asa, a po chwili Fręch wyrzuciła piłkę na aut, co dało zwycięstwo w tym gemie 32-latce. Linette wygląda do tej pory bardzo pewnie.

Znów świetny winner Linette po ataku na drugie podanie rywalki. 30:30, Fręch pod presją.

Fręch dobrze trafia pierwszym serwisem i Linette się myli, ale po chwili łodzianka popełnia podwójny błąd serwisowy. Równowaga.

Fręch w aut, Linette ma przewagę i piłkę setową!

Dwie pomyłki ze strony 32-latki i teraz Fręch ma przewagę.

Linette nacisnęła na łodziankę i znów popisała się winnerem po krosie. Równowaga.

Kolejny potężny return i piłka setowa dla Linette!

6:2

Gem i set Linette, przełamanie! Fręch uderza w siatkę po długiej wymianie i to Magda Linette po dwóch przełamaniach wygrywa pierwszego seta!

Zaczynamy drugiego seta, serwuje Linette.

Linette dużo niedokładności, dwa auty i jest już 40:15 dla Fręch!

Teraz Fręch w aut, pierwszy break-point obroniony przez Linette.

I kolejny aut 26-latki, równowaga.

6:2, 1:0

Gem Linette. Niewiarygodne, jak poprawiła serwis Linette w tej trudnej sytuacji. Fręch nie potrafiła poradzić sobie z mocnym podaniem rywalki i ta wygrała cztery punkty z rzędu od stanu 15:40 i wygrała swoje podanie.

Równowaga przy podaniu Fręch.

6:2, 1:1

Gem Fręch. Bardzo zacięty gem. Linette prowadziła 30:15, ale po chwili to Fręch świetnie atakowała i prowadziła 40:30. Od stanu równowagi znów lepiej zagrała łodzianka, Linette z kolei zabrakło trochę precyzji i to Fręch przypieczętowała zwycięstwo przy swoim podaniu.

6:2, 2:1

Gem Linette. Fręch od początku drugiego seta prezentuje się nieco lepiej. Niewiele zabrakło, a wywalczyłaby kolejne break-pointy ale w kluczowej akcji zagrała forhendem po prostej minimalnie obok linii końcowej. Ostatecznie zdołała wyrwać podającej tylko dwa punkty.

Linette znów bardzo dobrze ruszyła do siatki przy podaniu rywalki, odrzuciła ją w bok i zagrała kolejnego winnera. 40:30 i break-point.

Bardzo dobry, mocny drugi serwis Fręch, ustawiła ona sobie tym wymianę i zdobywa punkt forhendem po krosie. Równowaga.

Fręch w aut, Linette z kolejnym break-pointem!

6:2, 3:1

Gem Linette, przełamanie! Kolejny błąd Fręch, tym razem forhend po skosie nie mieści się w korcie i powtarza się sytuacja z pierwszego seta!

Teraz to Fręch popisała się winnerem z returnu po drugim serwisie przeciwniczki! 30:30.

Myli się Linette! 40:30 i Fręch ma szansę odrobić przełamanie!

Linette przerwała akcję, bo sędzia nie wywołał autu. 32-latka miała rację i jest równowaga.

Ale teraz to znów Linette się myli, zagrywa za mocno i za linię końcową. Drugi break-point dla 26-latki!

Dobry return Fręch zaskoczył Linette, ale później odzyskała rezon i w kluczowym momencie zagrała świetnie forhendem po prostej w samą linię! Kolejna równowaga.

6:2, 4:1

Gem Linette. Niestety, Fręch nie wykorzystała swoich okazji. Po drugiej równowadze najpierw trafiła w siatkę będąc zepchniętą do obrony przez Linette, a następnie zagrała bardzo wyraźnie na aut. Poznanianka utrzymuje przewagę przełamania i jest już bardzo blisko wygrania finału!

Fręch w siatkę, 40:30 dla Linette i break-point!

6:1, 5:1

Gem Linette, przełamanie! Kolejne zagranie Magdaleny Fręch w siatkę i Linette za chwilę będzie serwowała po tytuł!

Świetny return po krosie Fręch przy drugim podaniu Linette! 0:15.

Teraz Linette najpierw lobuje prosto w linię, a po chwili również świetne z forhendu! 15:15.

Fręch w aut, 40:15 i dwie piłki mistrzowskie!

Linette w aut! 40:30, jeszcze jedna szansa dla niej.

6:2, 6:1

KONIEC! Gem, set i mecz Magda Linette!

Magda Linette była dzisiaj zdecydowanie lepszą zawodniczką od młodszej o 6 lat rodaczki. Grała zdecydowanie lepiej w kluczowych momentach, popełniała mniej błędów, lepiej serwowała i zagrała więcej piłek kończących. Tym samym sięgnęła po trzeci tytuł w karierze.

To już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl!

Finał Linette – Fręch relacja NA ŻYWO

Chyba mało kto spodziewał się, że w jednym z turniejów rozgrywanych tuż przed igrzyskami olimpijskimi zobaczymy tak dobry występ zarówno Magdy Linette, jak i Magdaleny Fręch. W momencie, gdy wiele zawodniczek przygotowywało się już do startu w Paryżu, nasze zawodniczki przechodziły przez kolejne etapy rywalizacji w Pradze. Jako pierwsza do finału awansowała Magdalena Fręch, która w każdym meczu straciła seta, ale ostatecznie za każdym razem wychodziła z rywalizacji górą, a w dwóch przypadkach rywalki kreczowały.

WTA 250 Praga finał dzisiaj 26.07.2024 WYNIK LIVE

Z kolei Magda Linette radziła sobie nieco pewniej, ale w ćwierćfinale i półfinale potrzebowała trzech setów, by poradzić sobie z rywalkami. W ostatnim meczu przed finałem zmierzyła się z wyżej notowaną Lindą Noskovą, która w tym turnieju była rozstawiona z numerem 1. To ta sama zawodniczka, która ograła Igę Świątek w Australian Open, ale tym razem nie zdołała ograć polskiej przeciwniczki i uległa Magdzie Linette po trzech zaciętych setach. Dla Magdy Linette zwycięstwo w WTA 250 w Pradze byłoby trzecim triumfem w cyklu WTA po zwycięstwach w Nowym Jorku (2019) i Hua Hin (2020)(oba również rangi WTA 250). Z kolei dla Magdaleny Fręch to dopiero pierwszy finał turnieju WTA w karierze!