Iga Świątek

i

Autor: CyfraSport Iga Świątek

Wielki wyczyn

Gdy wypłynęły te wieści o Idze Świątek, musieliśmy przecierać oczy. Nie da się już temu zaprzeczyć, wszystko widać jak na dłoni

2023-11-28 10:13

Iga Świątek ma za sobą kolejny udany sezon na kortach. Choć nie brakowało nieco trudniejszych momentów na przestrzeni ostatnich miesięcy, finalnie Polka ponownie pokazała, że jest obecnie najlepszą zawodniczką na świecie i wróciła na tenisowy szczyt. A "zimowanie" na pozycji liderki rankingu WTA sprawiło, że Świątek dołączyła do największych legend tej dyscypliny sportu.

Nawet największym krytykom Igi Świątek coraz trudniej kwestionować jej pozycję w światowym tenisie. Negatywnie nastawione osoby do zawodniczki oręż dostały w połowie 2023 roku, kiedy to tenisistka przeżywała wyraźny kryzys formy i na korcie prezentowała się słabiej, a co za tym idzie, szybko żegnała się z kolejnymi turniejami. Wówczas zaczęto spekulować, że być może 2022 rok, w którym Świątek wygrała mnóstwo turniejów był „ponad stan”. Ale koniec niedawno zakończonego sezonu zadał kłam takim twierdzeniom.

Iga Świątek płaci gigantyczne podatki! Oddaje państwu miliony, Daria Abramowicz zdradza szczegóły

QUIZ: Rozpoznasz te tenisistki? Tylko najlepsi zgarną komplet punktów!

Pytanie 1 z 25
Tenisistka na tym zdjęciu to...
Aryna Sabalenka

Światek ma miejsce wśród legend

Pod koniec zmagań w 2023 roku Świątek wróciła do swojej najlepszej formy i ponownie nie dawała rywalkom żadnych szans. Widać było to przede wszystkim podczas WTA Finals w Meksyku, kiedy to reprezentantka Polski w mig rozprawiała się z kolejnymi rywalkami. Ostatecznie okazała się najlepsza w turnieju i wróciła na pozycję nr 1 w rankingu WTA.

Najpiękniejsza tenisistka świata pozbyła się ubrań. Długo nie ochłoniecie po zobaczeniu jej ciała. To szok, że można tak wyglądać

Tym samym Świątek po raz drugi w karierze będzie zimowała na tronie w kobiecym tenisie. Dzięki temu już teraz może być wymieniana wśród legend. Jak podaje portal OptaAce na platformie „X”, tylko najlepsze tenisistki świata w młodszym wieku dwukrotnie kończyły rok na pierwszy miejscu w rankingu. Są to Chris Evert, Steffi Graf, Monica Seles, Martina Hingis i Karolina Woźniacka. Nie ma już wątpliwości, że Świątek bardzo szybko stała się legendą tego sportu.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze