Hubert Hurkacz

Autor: EastNews Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz dokonał niemożliwego! To nie wydarzyło się od 19 lat, historii się nie oszuka

2021-07-07 20:33

Hubert Hurkacz dokonał wielkiej sztuki, ogrywając Rogera Federera w ćwierćfinale Wimbledonu. Reprezentant Polski w trakcie swojego meczu z legendarnym Szwajcarem napisał historię i zrobił coś, co nie wydarzyło się od 19 lat. Aż ciężko uwierzyć, ale porażka Federera z Polakiem ma specjalny wymiar, co zostało zauważone tuż po skończeniu spotkania. Niebywale osiągnięcie sprawiło, że wrocławianin zapisał się raz na dobre w dziejach dyscypliny, historii nie da oszukać.

Hubert Hurkacz zachwycił dziś fanów tenisa, wygrywając ćwierćfinał Wimbledonu z legendarnym Rogerem Federerem. Polak pokazał wielką klasę i we wspaniałym stylu ograł swojego idola 6:3, 7:6 (7-4), 6:0. Okazuje się, że przegrana Szwajcara w trzech setach na Wimbledonie ma specjalny wymiar. Legendarny sportowiec po raz ostatni przegrał w tak wysokim stosunku aż 19 lat temu.

Tata Huberta Hurkacza zdradził, co powie synowi po pokonaniu Federera! Niezwykłe słowa ojca

Hubert Hurkacz napisał historię. Świetny mecz Polaka zapisze się do historii

Wygranie z Federerem w trzech setach jest sztuką, która nie udała się wielu tenisistom. Polski tenisista nie dość, że to zrobił, to odniósł pierwszy triumf ze Szwajcarem na Wimbledonie w takim stosunku punktowym od 19 lat. Ten niezwykle ciekawy fakt zauważył na swoim Twitterze dziennikarz "meczyki.pl", Tomasz Włodarczyk.

- Imponujący Hubert Hurkacz. Pierwsza porażka Rogera Federera w trzech setach na Wimbledonie od 2002 roku - czytamy na Twitterze dziennikarza sportowego

Warto wspomnieć, że ostatnia, tak duża przegrana Federera na kortach Wimbledonu miała miejsce w starciu z chorwackim graczem Mario Ančiciem.

Piękne słowa Andrzeja Dudy po zwycięstwie Huberta Hurkacza. Wzruszające, bijemy brawa

Lukas Podolski już w Polsce. Przywitała go legenda

Hurkacz zameldował się w półfinale. Wielkie wyzwanie przed Polakiem

Gracz z Polski wygrywając z Federerem, napisał historię polskiego sportu i będzie mierzył się o finał z kimś z pary Matteo Berrettini /Felix Auger-Aliassime. Jak na razie, reprezentant kraju prezentuje się w Londynie bardzo dobrze i oprócz Federera pokonał tak uznanego gracza, jak Daniiła Miedwiediewa. Niewykluczone, że wrocławianin przysporzy kibicom z Polski jeszcze wiele radości.