Hubert Hurkacz

i

Autor: AP Hubert Hurkacz

Piękne słowa Andrzeja Dudy po zwycięstwie Huberta Hurkacza. Wzruszające, bijemy brawa

2021-07-07 19:48

Zwycięstwo Huberta Hurkacza nad legendarnym Rogerem Federerem zapisało się na zawsze w historii polskiego sportu. W stronę tenisisty z Wrocławia posypały się gratulacje, a on sam został doceniony przez prezydenta Andrzeja Dudę, który postanowił złożyć graczowi gratulacje za pośrednictwem swojego Twittera. Nie da się ukryć, że tryumf Polaka zrobił wielkie wrażenie na najważniejszej osobie w państwie, która przekazała ważne słowa w kierunku gracza.

Hubert Hurkacz dokonał wielkiej sztuki i awansował do półfinału turnieju Wimbledonu, po ograniu legendarnego Rogera Federera. Gracz z Wrocławia zapisał się raz a dobrze w historii polskiego tenisa i udowodnił, że jest w stanie zrobić wielką niespodziankę na londyńskich kortach. Znakomita postawa tenisisty nie umknęła uwadze Andrzeja Dudy, który na swoich mediach społecznościowych podziękował graczowi za świetne reprezentowanie kraju.

Nie uwierzycie, ile zarobił Hurkacz za pokonanie Federera! Wielka fortuna na koncie Polaka, pławi się w luksusie

Hubert Hurkacz doceniony przez prezydenta. Wielki triumf Polaka

Mimo że Roger Federer to wielka ikona i legenda tenisa, to reprezentant Polski nie zląkł się gry z doświadczonym Szwajcarem i ograł go  6:3, 7:6 (7-4) i  6:0. Tak dobra postawa tenisisty z Wrocławia spotkała się z natychmiastową reakcją ze strony Andrzeja Dudy, który pogratulował graczowi za pośrednictwem swojego Twittera.

- Spektakularne zwycięstwo Huberta Hurkacza! Nasz Tenisista wygrał z Rogerem Federerem 6:3, 7:6 (7-4), 6:0 i awansował do półfinału wielkoszlemowego Wimbledonu! Brawo! Gratulujemy! Dziękujemy i trzymamy kciuki! - napisał prezydent Polski na swoim Twitterze.

Piotr Żyła próbował uśmiechnąć się do zdjęcia. Adam Małysz go zaskoczył, zrobił coś niespodziewanego

Lukas Podolski już w Polsce. Przywitała go legenda

Wielki sukces Hurkacza. Pogrążył Federera 

Zawodnik z Polski pokonując Rogera Federera, dokonał wielkiej sztuki i sprawił, że Szwajcar przegrał po raz pierwszy od 19 lat w trzech setach na Wimbledonie. Mało kto przed meczem Polaka ze Szwajcarem mógł przewidywać taki przebieg spotkania i aż taką dominację ze strony Polaka.

- Imponujący Hubert Hurkacz. Pierwsza porażka Rogera Federera w trzech setach na Wimbledonie od 2002 roku - napisał na Twitterze dziennikarz "meczyki.pl", Tomasz Włodarczyk.

Najnowsze