Hubert Hurkacz

Autor: PAP/EPA Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz odpadł w ćwierćfinale w Kolonii. 0:6 w trzecim secie

2020-10-16 22:42

Hubert Hurkacz nie zagra w półfinale turnieju ATP w Kolonii. Polski tenisistka przegrał z rozstawionym z "dwójką" Roberto Bautistą Agutem. Pierwsze dwa sety były wyrównane. W trzecim Hiszpan był bezlitosny dla Polaka, wygrywając do zera... Ostatecznie, Polak przegrał całe spotkanie 6:7, 7:5, 0:6.

Hubert Hurkacz w poprzednich rundach wyeliminował Australijczyka Marka Polmansa i Niemca Mischę Zvereva. W ćwierćfinale przyszło mu się zmierzyć z wyżej notowanym Roberto Bautistą Agutem. Było to ich drugie spotkanie. Poprzednie miało miejsce w 2019 roku w pierwszej rundzie turnieju w Cincinnati. Górą był wówczas Hiszpan.

Chcą od Igi Świątek MILION złotych! Szykuje się GIGANTYCZNY proces

Pierwszy set piątkowego meczu Hurkacza z Bautistą Agutem był bardzo zacięty i potrzebny był tie-break. Przy stanie 3:3 rywal odskoczył na dwa punkty i tego prowadzenia już nie oddał. Druga partia także była wyrównana. Hiszpan przy stanie 5:4 miał piłkę meczową, jednak Polak wyszedł z tej trudnej sytuacji obronną ręką. Chwilę później przełamał rywala i wygrał 7:5. O trzecim secie Hurkacz będzie chciał jak najszybciej zapomnieć. Nie zapisał na swoim koncie ani jednego gema...

Adam Małysz PRZESTRZEGA Igę Świątek. Mówi o ZAGROŻENIU i NIEBEZPIECZNYCH osobach

W pozostałych ćwierćfinałach Alexander Zverev pokonał Lloyda Harrisa 6:4, 3:6, 6:0, Felix Auger-Aliassime odprawił z kwitkiem Radu Albota 6:3, 6:0, natomiast Alejandro Davidovich Fokina ograł Dennisa Novaka 6:3, 2:6, 6:3.

Iga Świątek bez tajemnic. Ile wiesz o naszej tenisowej mistrzyni?