Autor: AP PHOTO Hubert Hurkacz

Walka o 1/8

Corić za mocny dla Hurkacza. Polak odpada z turnieju w Madrycie

2023-04-30 20:59

W 1/16 finału Hubert Hurkacz rywalizował z Borna Coriciem. W pierwszym secie mecz był bardzo wyrównany i żaden z zawodników nie był w stanie przełamać serwisu rywala. O zwycięstwie zdecydował tie-break, w którym lepiej zaprezentował się Chorwat. W drugiej partii początek był łudząco podobny do tego z pierwszego seta, ale to Hurkacz sprawiał więcej problemów rywalowi. Wszyscy fani Wrocławianina liczyli, że uda mu się przełamać Coricia, tak się jednak nie stało i to rywal Polaka przełamał go w ósmym gemie. Ostatecznie Chorwat wygrał 6:3, a w całym meczu 2:0.

Hubert Hurkacz - Borna Corić 0:0 (6:7-;3:6)

Hubert Hurkacz podczas ostatniego turnieju w Monte Carlo odpadł w 1/8 finału w starciu z Jannikiem Sinnerem. Polak był bliski awansu do kolejnej rundy, jednak Włoch zachował zimną krew i odwrócił losy tego spotkania. Wrocławianin w Madrycie zwyciężył pierwsze starcie z Richardem Gasquetem, teraz na drodze 26-latka stanie Chorwat - Borna Corić. Obaj tenisiści grali przeciwko sobie ostatni raz w październiku 2022 roku, wówczas lepszy okazał się Corić, wygrywając z Hurkaczem 2:1.