Hubert Hurkacz

Autor: AP PHOTO Hubert Hurkacz

Wielki mecz

Hubert Hurkacz ukąsił Novaka Djokovicia. Polak postawił się legendzie tenisa w szalonym meczu

2023-11-16 16:50

Po nieco ponad dwóch godzinach rywalizacji z Hubertem Hurkaczem, Novak Djoković ostatecznie zszedł z kortu jako zwycięzca 6:7(1), 6:4, 1:6, jednak bardzo dobra dyspozycja Polaka w drugim secie nie tylko doprowadziła do trzeciej partii, ale również znacznie utrudniła Serbowi awans do półfinału ATP Finals. Wygrana z Polakiem w trzech setach oznacza bowiem, że losy Djokovicia zależeć będą od rezultatu spotkania Sinner - Rune.

Hubert Hurkacz - Novak Djoković 6:7(1), 6:4, 1:6

Hubert Hurkacz był bliski, aby wystąpić w ATP Finals i być pełnoprawnym zawodnikiem walczącym w turnieju wieńczącym sezon. Ostatecznie zabrakło mu kilka punktów w rankingu, aby zagrać w Turynie, ale los uśmiechnął się do Polaka. Hurkacz był rezerwowym i czekał na swój moment. Ten nadszedł teraz, gdy okazało się, że Stefanos Tsitsipas wypadł z powodu kontuzji. Wrocławianin na turnieju zagra jeden mecz.

Ale za to z nie byle kim. W czwartkowe popołudnie na jego drodze stanie Novak Djoković. Serb też zmaga się z pewnymi problemami zdrowotnymi. Co więcej, to właśnie Nole ma wiele do stracenia, bo jeśli przegra z Hurkaczem, może nie zagrać w fazie play-off ATP Finals. A pojedynki Djokovicia z Polakiem zazwyczaj były emocjonujące.