Hubert Hurkacz wygrał turniej ATP w Delray Beach! Świetna gra i wielki sukces naszego tenisisty!

2021-01-13 22:29 CH
Hubert Hurkacz
Autor: EastNews Hubert Hurkacz

Hurkacz - Korda WYNIK FINAŁ ATP Delray Beach NA ŻYWO. Hubert Hurkacz wygrał turniej ATP w Delray Beach na Florydzie. Polski tenisista w całej imprezie nie stracił ani jednego seta. W finale pokonał 6:3, 6:3 20-letniego Amerykanina Sebastiana Kordę. Hurkacz, który w Delray Beach rozpoczął sezon, wygrał drugi turniej rangi ATP w karierze. Nagroda to ponad 30 tys. dolarów. Poniżej zapis relacji na żywo i wynik finału Hurkacz - Korda w Delray Beach.

Na żywo

Hubert Hurkacz - Sebastian Korda

Hubert Hurkacz po tym triumfie awansuje z 35. na 29. miejsce w rankingu ATP. W Australian Open będzie na pewno rozstawiony. Przed Polakiem teraz podróż do Los Angeles, skąd odleci do Australii

Miły obrazek. Brawo Hubert!

Hubert Hurkacz w miłych słowach pogratulował Sebastianowi Kordzie. Teraz dziękuje sponsorom i swojemu trenerowi.

Trwa ceremonia dekoracji finalistów

6:3, 6:3

HUBERT HURKACZ WYGRAŁ TURNIEJ ATP W DELRAY BEACH! Bez straty seta! Na koniec piękny lob Polaka, który pokonał Sebastiana Kordę 6:3, 6:3. Brawo Hubi!

Hubert Hurkacz ma piłkę meczową!

6:3, 5:3

Gem Hurkacz. Polak zaczął od potężnych serwisów i prowadził już 40-0. Potem spróbował zagrać skróta, ale piłka zatrzymała się na siatce. Niezrażony tym Hubi po chwili zakończył gema mocnym podaniem. Potrzebuje już tylko jednego gema do drugiego turniejowego zwycięstwa w karierze

6:3, 4:3

Gem Korda. Amerykańska publiczność wiwatuje, zachęcając 20-latka do walki. Obolały Korda wygrał gema do zera, dobrze serwując. Przy jednym z punktów mieliśmy kuriozalną sytuację. System elektroniczny wywołał aut po serwisie Kordy, choć ten zagrał w sam środek serwisowego kara. Sędzia nakazał powtórkę

6:3, 4:2

Gem Hurkacz. Polak roztrwonił przewagę w gemie i musiał walczyć o niego na przewagi. Na szczęście na koniec wykorzystał większe doświadczenie. Pewnie wygrane dwie wymiany i coraz bliżej zwycięstwa jest nasz tenisista

6:3, 3:2

Gem Hurkacz. PRZEŁAMANIE. Polak poczuł krew i świetnie rozegrał tego gema. Dobrze returnował, a rywal ma wyraźnie problemy z poruszaniem się po korcie. Grymas bólu i rezygnacji na twarzy 20-latka po ostatniej piłce

40-15 Return pod nogi i Polak ma breakpointy!

6:3, 2:2

Gem Hurkacz. Polak pewnie obronił podanie. Na koniec potężny as serwisowy. Mamy remis w drugim secie

Korda wraca do gry. Serwuje Hurkacz

Przerwa w grze. Korda wezwał na kort fizjoterapeutę. Jakiś problem z pachwiną. Tenisista leży na ręczniku i korzysta z zabiegu

6:3, 1:2

Gem Korda. Polak po ładnym skrócie prowadził 30-15. Zapachniało kolejnym przełamaniem, ale potem najpierw był dobry serwis Kordy, a potem błędy starającego się podkręcać tempo wymian Hurkacza

Na trybunach są polscy kibice

6:3, 1:1

Gem Hurkacz. Polak kończy gema asem serwisowym i mamy remis w drugim secie. Trafił w sam narożnik kara serwisowego. Gem wygrany do 30

6:3, 0:1

Gem Korda. Serwujący Amerykanin przerywa serię Polaka. Hubi doprowadził do stanu 30-30, ale potem kolejne dwie długie wymiany skończył błędami

Zaczynamy drugiego seta. Serwuje Sebastian Korda

6:3

GEM I SET HUBERT HURKACZ. Polak przegrywał w gemie 0-30, ale potem lepiej serwował i nie popełniał błędów. Pierwszej piłki setowej jeszcze nie wykorzystał, ale zaraz potem miał drugą. Korda pod presją wyrzucił w aut. Hurkacz wygrał pięć gemów z rzędu - od 1:3 do 6:3.

40-40

Było 0-30, ale jest 40-30 i piłka setowa

5:3

Gem Hurkacz. PRZEŁAMANIE. Długi gem, walka na przewagi. Dobra gra Polaka i błędy Kordy. Na koniec Hurkacz doczekał się drugiej szansy na przełamanie. Wykorzystał ją, wygrywając czwartego gema z rzędu! Za chwile może wygrać seta

Polak ma kolejnego breakpointa

Aj szkoda, Polak nie trafił w kort w niezłej sytuacji. 40-40

Błędy Kordy i jest 40-30 dla Hurkacza. Breakpoint

4:3

Gem Hurkacz. Polak obejmuje prowadzenie! Pewnie obronił podanie, dobrze serwując. Na koniec potężne wygrywające podanie. Gem wygrany do 15. Hubi po raz pierwszy dzisiaj prowadzi. Wygrał właśnie trzeciego gema z rzędu

3:3

Gem Hurkacz PRZEŁAMANIE. Straty odrobione! Polak pokazał w nim dwa razy swoje firmowe zagranie - potężny bekhend po linii. I zaprezentował je w dwóch kluczowych momentach. Najpierw piękna kontra wrocławianina i prowadzenie 30-15, a potem przy breakpoincie znów potężna bekhendowa bomba. Rywal nie był w stanie odpowiedzieć

40-15 Polak ma dwa breakpointy!

2:3

Gem Hurkacz. Błyskawiczny gem. Polak wygrał go "na sucho" - szybko i do zera. Na koniec potężny as serwisowy. Rozkręca się Hubi?

1:3

Gem Korda. 20-latek z USA bardzo dobrze serwował. Na koniec długa wymiana, w której młody tenisista pokazał, jak szybkim i sprawnym jest tenisistą. Wywierał presję na Hurkaczu, który w końcu popełnił błąd. Gem do 15. Amerykanin znów odskakuje

1:2

Gem Hurkacz. Polak wygrywa pierwszego gema, w którym miał kontrolę. Lepiej serwował, był też dokładniejszy w dłuższych wymianach. Na koniec dobry kick-serwis przy drugim podaniu. Gem wygrany do 15

0:2

Gem Korda. Amerykanin obronił serwis. Polak prowadził 30-15, ale potem brakowało mu dokładności, popełnił dwa kolejne błędy. Na koniec as serwisowy Kordy. Szybkie tempo wymian i Hurkacz na razie nie może złapać rytmu gry

0:1

Gem Korda PRZEŁAMANIE. Polak od razu traci podanie. Gem przegrany do zera. Korda mocno returnował, a Hurkacz pod presją popełniał błędy. Na koniec mocny forhend 20-latka. Hubi bezradny w tym gemie

0-40 Polak od razu musi bronić breakpointów. Źle zaczyna ten finał

GRAMY! Serwuje Hubert Hurkacz

To pierwszy pojedynek Hurkacza z Kordą. Pierwsze starcie i od razu w finale turnieju rangi ATP

Dwaj finaliści mają tyle samo wzrostu - po 196 cm

Panowie już rozpoczęli rozgrzewkę

Trwa ceremonia losowania

Hubert Hurkacz i Sebastian Korda są już na korcie! Za chwilę rozgrzewka

"Bardzo się cieszę ze zwycięstwa i awansu do finału. Był to bardzo trudny mecz, szczególnie w pierwszym secie. Rywal serwował bardzo nieprzewidywalnie. Później szala przechyliła się na moją stronę. Będzie szansa na zagranie w finale. Będzie to trudny mecz, ale będę walczył i dam z siebie wszystko" - mówił wczoraj po ostatniej piłce półfinału Hubert Hurkacz

Hubi Hurkacz przed finałem jest w bojowym nastroju. Radość Polaka po wczorajszym zwycięstwie. Oby dzisiaj też miał co świętować

Hurkacz i Korda zarobili już Delray Beach duże pieniądze. Jaka jest PREMIA DLA ZWYCIĘZCY TURNIEJU? DOWIESZ SIĘ TUTAJ

20-letni Sebastian Korda (nr 119 ATP) jest synem słynnego Czecha Petra Kordy, byłego znakomitego tenisisty, mistrza Australian Open 1998

Sebastian Korda ma czeskie korzenie, ale urodził się w USA. Ostatnio trenował razem z tą parą legend. O formę rywala Polaka dbali słynni małżonkowie i mistrzowie Andre Agassi i Steffi Graf

Hubert Hurkacz do finału turnieju ATP w Delray Beach awansował bez straty seta. Wczoraj pokonał 7:6(4), 6:4 Amerykanina Christiana Harrisona. Sebastian Korda też na Florydzie gra bardzo dobrze. Zdaniem bukmacherów szanse na zwycięstwo w dzisiejszym finale rozkładają się mniej więcej po połowie. Nieco większe dają Hurkaczowi

Początek finału już o godzinie 21. Polak powalczy o drugie triumf w turnieju rangi ATP w karierze

Witamy w naszej relacji na żywo z finału turnieju ATP w Delray Beach. Pojedynek Hubert Hurkacz - Sebastian Korda w środę o godzinie 21 polskiego czasu

Hurkacz - Korda RELACJA NA ŻYWO FINAŁ ATP Delray Beach WYNIK LIVE ONLINE

Hubert Hurkacz w finale turnieju ATP w Delray Beach zagra o drugi tytuł w karierze. Pierwszy turniej tej rangi wrocławianin wygrał półtora roku temu w Winston-Salem. Teraz Hurkacz znów pokazuje, że na twardych amerykańskich kortach czuje się znakomicie, a do nowego sezonu jest świetnie przygotowany. Najlepszy polski tenisista (nr 35) w 1/2 finału pokonał 7:6(4), 6:4 Amerykanina Christiana Harrisona. W finale rywalem Hurkacza będzie utalentowany 20-letni Sebastian Korda (nr 119 ATP). To syn Czecha Petra Kordy, byłego znakomitego tenisisty, mistrza Australian Open 1998. W półfinale pokonał 6:3, 7:5 Brytyjczyka Camerona Norrie, pokazując naprawdę dojrzały i skuteczny tenis. Korda ostatnio trenował pod okiem dwóch słynnych legend - Andre Agassiego i Steffi Graf. Wróży mu się wielką karierę i szybko się rozwija. Zwycięzca turnieju zgarnie 30 840 dolarów.

FINAŁ ATP Delray Beach Hurkacz - Korda WYNIK RELACJA NA ŻYWO w INTERNECIE

Finał Hubert Hurkacz - Sebastian Korda już dzisiaj. Początek finału turnieju ATP w Delray Beach Hurkacz - Korda o godzinie 21 polskiego czasu. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo.