Hubert Hurkacz

i

Autor: AP PHOTO Hubert Hurkacz

ATP Indian Wells

Hurkacz przegrywa po trójsetowym boju z Tommym Paulem! Mecz błędów

2023-03-13 21:14

Hurkacz – Paul RELACJA. Hubert Hurkacz stoczył niezwykle emocjonujący pojedynek w III rundzie ATP Indian Wells z Tommym Paulem. Hurkacz został przełamany jako pierwszy, ale szybko odrobił stratę i w kluczowym momencie przełamał rywala, wygrywając pierwszego seta. W kolejnych partiach gra Hurkacza jednak posypała się - popełniał dużo błędów, a co najgorsze, często przy swoim serwisie. Amerykanin bezlitośnie to wykorzystywał i wygrał dwa następne sety, zapewniając sobie tym awans do IV rundy Indian Wells. Poniżej prezentujemy zapis relacji na żywo z tego spotkania. Hurkacz – Paul WYNIK.

Hubert Hurkacz - Tommy Paul 6:4, 2:6, -:-

Hubert Hurkacz - Tommy Paul

Witamy w relacji na żywo z meczu III rundy turnieju ATP Indian Wells, w którym Hubert Hurkacz zmierzy się z Tommym Paulem. Start meczu zaplanowano na godzinę 19:00, bądźcie z nami!

Dobry wieczór! Za około 15 minut Hubert Hurkacz i Tommy Paul powinni pojawić się na korcie.

Hubert Hurkacz mierzył się z Tommym Paulem już trzy razy. Za każdym razem lepszy był Polak i stracił w tych starciach tylko jednego seta.

Panowie już na korcie, ale najpierw rozgrzewka.

Grają! Serwuje Hubert Hurkacz.

1:0

Gem Hurkacz. Polak póki co serwisem nie imponuje, ale Paul popełniał sporo błędów i Hubi całkiem pewnie wygrywa pierwszą grę.

Hurkacz stawia opór przy podaniu rywala, 30:30.

1:1

Gem Paul. Niestety, Amerykanin oddał dwa punkty, ale więcej już nie chciał i wygrywa swoje podanie.

Słabszy serwis Polaka, teraz uderzenie w siatkę i 30:40, break-point.

1:2

Gem Paul, przełamanie! Niespodziewanie Hurkacz traci już drugie swoje podanie! W decydującej sytuacji Hurkacz zagrał slice'a, ale nie zmieścił go w korcie. Słabo się to zaczęło.

0:30 przy podaniu Paula, Amerykanin pod presją.

Dwa punkty dla Paula, ale teraz błąd z jego strony i break-point dla Hurkacza!

Hurkacz już był przy siatce, ale Paul świetnie się obronił. Po chwili popełnia jednak podwójny błąd serwisowy i kolejny break-point!

2:2

Gem Hurkacz, przełamanie! Tak jest! Paul chyba poczuł presję i nie potrafił ustawić sobie wymian dobrym serwisem, popełnił też podwójny błąd. Na koniec trafia w siatkę i mamy remis.

3:2

Gem Hurkacz. Trzy punkty bezpośrednio po zagrywce, jeden błąd Paula i szybciutko Polak zabezpiecza tego gema.

3:3

Gem Paul. Amerykanin jest dzisiaj do ugryzienia, znów popełniał sporo błędów i choć wygrał swoje podanie, to Hurkacz ma spore szanse na kolejne przełamania.

4:3

Gem Hurkacz. Zapowiadał się gem do zera, ale dwa dziwne błędy Polaka sprawiły, że przez chwilę zrobiło się nerwowo. Ostatecznie Hurkacz kończy gema potężnym serwisem, który Paul odebrał we własną część kortu.

4:4

Gem Paul. Stosunkowo pewny gem Paula. Hurkaczowi zabrakło w wymianach nieco precyzji, wyrzucał na aut lub trafiał w siatkę. Ale sytuacja jest póki co spokojna.

5:4

Gem Hurkacz. Pewny gem Hubiego, gdyby nie jeden, dość niespodziewany, podwójny błąd serwisowy, byłoby zapewne do zera. Teraz Paul będzie serwował pod presją, żeby nie przegrać seta.

Paul zaczął od podwójnego błędu serwisowego i trafienia w siatkę. 0:30, presja coraz większa!

Dwa wymuszone błędy na Hurkaczu i już 30:30.

Paul nieczysto trafia rakietą, aut, 30:40! Break-point i piłka setowa dla Hubiego.

6:4

Gem i set Hubert Hurkacz, przełamanie! TAK JEST! Paul zagrał potężny serwis, ale Hubi zdołał do tego dobiec. Po paru uderzeniach obaj byli już ustawieni mniej więcej na środku, ale Paul trafia w siatkę!

Rozpoczynamy już drugi set. Serwuje Hubert Hurkacz.

Kompletnie nieudany początek, 0:40...

Ależ wybronił się Hurkacz! Choć nie serwował asów, to w wymianach zachowywał zimną krew i jest równowaga.

Potężny serwis i return w aut dał przewagę Hubertowi, ale zaraz Polak uderzył za nisko i trafił w siatkę. Znów równowaga.

6:4, 0:1

Gem Paul, przełamanie! Niestety! Hurkacz wybronił trzy break-pointy z rzędu, ale później błędy Hubiego sprawiły, że ostatecznie przegrał tego gema.

6:4, 0:2

Gem Paul. Tym razem Amerykanin szybko potwierdza przełamanie, inaczej niż w pierwszym secie. Słabo zaczyna się ten set dla Hurkacza.

6:4, 0:3

Gem Paul, przełamanie. Niestety, Hurkacz ani nie zdobywa punktów z serwisu, ani z wymian. Paul jest wyraźnie lepszy i potwierdza to, ponownie przełamując Polaka.

6:4, 0:4

Gem Paul. Hurkacz wygląda na kompletnie zrezygnowanego, przy ostatniej piłce miał otwarty cały kort i trafił w siatkę. Paul wygrywa gema do zera i ma już 4:0.

6:4, 1:4

Gem Hurkacz. Jest jakiś promyk nadziei, jeśli nie na tego, to na następnego seta. Hurkacz teraz pewnie wygrywa swoje podanie, oddając rywalowi tylko punkt. Wrócił mocny, celny serwis. Pytanie, na jak długo?

6:4, 1:5

Gem Paul. Nawet nie było blisko, Paul wygrywa do 15 swoje podanie. Hurkacz starał się zagrywać agresywniej, ale brakowało precyzji. Amerykanin nie wstrzymywał też ręki przy serwisie i mamy tego efekty.

6:4, 2:5

Gem Hurkacz. Błyskawiczny gem na konto Hurkacza, do zera. Nawet jeśli nie powalczy w tym secie, to może być pozytywnie nakręcony na kolejnego.

6:4, 2:6

Gem i set Tommy Paul. Hurkacz nie odebrał celnie żadnego serwisu Paula, wszystko lądowało albo na aucie, albo w siatkę. Amerykanin wygrywa do zera i wyrównuje stan całego meczu.

Startujemy z trzecią partią. Znów rozpoczyna Hurkacz.

6:4, 2:6, 1:0

Gem Hurkacz. Jest pierwszy, ważny krok. Hurkacz dość pewnie wygrywa swoje podanie, znów serwis Polaka sprawia kłopoty Paulowi!

6:4, 2:6, 1:1

Gem Paul. Ale i Tommy Paul nie odpuszcza. Dobre podania ustawiają mu wymiany i Hurkacz ma problem, by dobiec do zagrywanych przez niego piłek. Wygrana Amerykanina do zera.

Paul jest świetny w wymianach, 15:40... dwa break-pointy dla Amerykanina.

Rywal miał Hurkacza na widelcu, ale zagrywa bekhendem na aut! 40:40.

6:4, 2:6, 2:1

Gem Hurkacz. Uf! Było blisko, ale Hurkacz zdołał się wybronić. Amerykanin nieco lepiej radzi sobie w wymianach, ale tym razem nie zdołał "dobić" Polaka, gdy miał okazję, a zaraz potem Hubi nieco się poprawił i obronił podanie.

A to ciekawe, 15:30 przy podaniu Paula. Lekkie zachwianie u rywala.

Paul wyrzuca w prostej sytuacji na aut! Dwa break-pointy dla Hurkacza!

As Paula, a później świetne dojście do siatki przy wymianie i Hurkacz nie odbiera, już 40:40...

Paul miał przewagę, ale... popełnia podwójny błąd serwisowy. Co to jest za spotkanie...

6:4, 2:6, 2:2

Gem Paul. Niestety, była okazja, ale tak, jak Hubi obronił się chwilę temu, tak broni się teraz Paul. Przy drugiej równowadze Hurkacz nie zdołał wybronić się po smeczu rywala, a zaraz potem jego return wylądował daleko na aucie.

6:4, 2:6, 3:2

Gem Hurkacz. Nie była to wybitna partia tenisa w wykonaniu Hurkacza, ale Paul robił sporo błędów i wrocławianin pewnie wygrywa swoje podanie.

6:4, 2:6, 3:3

Gem Paul. Amerykanin tym razem nie dał Hubiemu nawet zbliżyć się do break-pointów, chociaż oddał mu dwa punkty. Póki co bez przełamań, inaczej, niż w poprzednich setach.

Dużo wymian i Paul okazał się w nich lepszy, 30:40 i break-point dla rywala...

6:4, 2:6, 3:4

Gem Paul, przełamanie. Fatalnie kończy gema Hurkacz. Najpierw net, ale trafił w kort. Później jednak dwa razy zaserwował w siatkę i podwójnym błędem serwisowym oddaje rywalowi swojego gema...

Paul dwa błędy z rzędu i jest 15:40! Hurkacz ma dwie szanse na odrobienie strat.

Myli się Hurkacz, niewymuszony błąd i 40:40...

Błędy z obu stron, trzecia równowaga.

Paul w aut, kolejny break-point dla Hurkacza!

6:4, 2:6, 3:5

Gem Paul. Niestety... zabrakło tak niewiele, ale ostatecznie Hurkacz najpierw stracił szansę na przełamanie (trzecią w tym gemie), a potem dwa punkty z rzędu zdobył rywal i potwierdził przełamanie.

6:4, 2:6, 4:5

Gem Hurkacz. Nie bez problemów, ale Hurkacz ostatecznie obronił to podanie. Teraz jednak to Paul będzie serwował po wygranie meczu.

Trzy świetne serwisy i 40:0, trzy piłki meczowe...

6:4, 2:6, 4:6

Gem, set i mecz Tommy Paul! Hurkacz wyrzuca na aut i przegrywa z Tommym Paulem 6:4, 2:6, 4:6. 

To wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl.

Hurkacz – Paul RELACJA NA ŻYWO ATP Indian Wells Hurkacz – Paul WYNIK LIVE ONLINE

Hubert Hurkacz rozpoczął zmagania w ATP Indian Wells od II rundy. W niej pokonał Alexeia Popyrina (ATP 101) 6:3, 6:3 i pewnie awansował do kolejnej rundy. Tym razem jednak poprzeczka idzie znacznie wyżej, bo zmierzy się z zawodnikiem z 19. miejsca w rankingu ATP, Tommym Paulem. Amerykanin i Polak grali ze sobą już trzykrotnie (dwa razy w 2020 i raz w 2021 roku) i za każdym razem lepszy był Hurkacz. Warto jednak przypomnieć, że od tego czasu Paul zrobił spory progres i zadomowił się w górnej części pierwszej setki rankingu ATP.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze