Hurkacz wychwala Świątek. "To było NIEWIARYGODNE"

2021-01-13 9:52 RaMa
Iga Świątek
Autor: fot. AFP/East News Iga Świątek

Hubert Hurkacz pokonał Christiana Harrisona i już w pierwszym tegorocznym występie awansował do finału turnieju z cyklu ATP. W Delray Beach o główne trofeum zmierzy się w środę wieczorem z Sebastianem Kordą. Po półfinałowym zwycięstwie Polak w samych superlatywach wypowiedział się o Idze Świątek.

Hurkacz w trzech dotychczas rozegranych spotkaniach w tym sezonie nie stracił jeszcze seta - pokonał po kolei Daniela Galana Riverosa, Roberto Quiroza oraz wspomnianego Harrisona. Po wtorkowym zwycięstwie nie krył zadowolenia ze swojej formy, ale kilka miłych słów poświęcił również Świątek.

Hurkacz - Korda O KTÓREJ GODZINIE FINAŁ ATP Delray Beach Hurkacz - Korda TV TRANSMISJA NA ŻYWO Gdzie oglądać FINAŁ ATP Delray Beach Hurkacz KIEDY finał

- To, co zrobiła na French Open, było niewiarygodne. Niesamowite, że wygrała turniej Wielkiego Szlema po pierwsze bez rozstawienia, a po drugie grając tak efektownie. To, co osiągnęła, jest inspirujące dla całej Polski.

W Delray Beach, mimo pandemii koronawirusa, na trybunach pojawiają się kibice i to także nie uszło uwadze Hurkacza.

Trener przegrał zakład z Igą Świątek! Musi wydepilować klatę i plecy

- Niesamowite jest to, że mogę reprezentować Polskę oraz to, że Polacy przyjeżdżają i nas wspierają. Tutaj w Delray Beach czy w Sydney. Naprawdę miło jest być Polakiem - dodał.

ATP Delray Beach PREMIE Nagrody pieniężne Ile zarobił Hurkacz w Delray Beach Nagrody premie

Hurkacz na razie skupia się na środowym finale, ale już niedługo czeka go występ w wielkoszlemowym Australian Open. Polak na kortach w Melbourne będzie rozstawiony.

- Na pewno pomoże mi to w pierwszych rundach uniknąć tych największych z Nadalem i Djokoviciem na czele. Mam jednak nadzieję, że w przyszłości będę zajmował wyższe miejsce. Na razie cieszę się z tego, co jest. To krok naprzód, chcę grać coraz lepiej - zakończył Hurkacz.

Beata Kozidrak TOTALNIE zaskoczyła Igę Świątek! Wydawało się, że wszystko już stracone! ZDJĘCIA

Iga Świątek, Daria Abramowicz i cały team przygotowali Szlachetną Paczkę. Mówią o pomaganiu i sukcesie
Najnowsze