Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Znów pomoże Ukrainie!

Iga Świątek doczekała się wyjątkowej chwili! Zrobi to razem z Rafaelem Nadalem, wielki gest tenisistów

2022-08-16 9:29

Nie ma w tej chwili większych sportowych gwiazd w Polsce niż Robert Lewandowski i Iga Świątek. O wskazanie numeru 1 jest niezwykle trudno. Oboje wzbudzają gigantyczne emocje i elektryzują fanów. Iga Świątek jako światowa jedynka jest stawiana obok największych i najbardziej rozpoznawalnych gwiazd globu. Młoda Polka doczekała się wyjątkowej chwili. Zagra u boku m.in. swojego wielkiego idola Rafy Nadala.

Iga Świątek nie ukrywa swojej olbrzymiej fascynacji Rafaelem Nadalem. Polska tenisistka, która jest światowym numerem 1, jest wielką fanką Hiszpana. Teraz doczekała się wyjątkowego momentu, w którym kolejny raz będzie miała okazję zagrać u jego boku podczas jednej imprezy. I to w szczytnym celu! Świątek i Nadal wezmą udział w kolejnej charytatywnej imprezie na rzecz walczącej z rosyjską inwazją Ukrainy.

Iga Świątek i Rafael Nadal zagrają na jednym turnieju charytatywnym

Amerykanie idą śladami Igi Świątek, która jako jedna z pierwszych zorganizowała w Krakowie charytatywny turniej na rzecz Ukrainy. Nasz wschodni sąsiad od lutego walczy z najazdem Rosji na swoje terytorium. Krwawa wojna pochłania kolejne ofiary. Polka uzbierała ponad dwa miliony złotych. Kolejną imprezę szykują władze US Open.

Iga Świątek próbowała pogadać z Sereną Williams. Wszystko poszło nie tak, Polka zdradziła szczegóły

Iga Świątek, Rafael Nadal, Carlos Alcaraz, Coco Gauff, Wiktoria Azarenka, Felix Auger-Aliassime to tylko niektóre z gwiazdy, które wystąpią na turnieju "Tenis gra dla Pokoju". Data to 24 sierpnia. Nie jest ona przypadkowa! To dzień niepodległości Ukrainy.

Iga Świątek i Rafael Nadal zagrają na turnieju "Tenis gra dla Pokoju". Kiedy oglądniemy ich mecze?

Świątek jest wielką fanką Nadala i na pewno z przyjemnością weźmie udział w jednej imprezie. Zwłaszcza, że Polka jako jedna z nielicznych od początku aż do dziś stara się wspierać z całych sił Ukraińców. Niewykluczone, że Polka zagra w jednym meczu z Hiszpanem. Zaplanowano spotkania singlowe, deblowe i miksty.

Hubert Hurkacz po raz pierwszy przegrał w finale! W Montrealu pokonał go Hiszpan Carreno Busta

Bilety są w sprzedaży i kosztują 25 i 50 dolarów. Całość zgromadzonej kwoty trafi na konto GlobalGiving, która aktywnie działa w sprawie pomocy pogrążonej wojną Ukrainy.

Agnieszka Radwańska o Idze Świątek, powrocie na korty i życiu po zakończeniu kariery
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze