Autor: AP Hurkacz - Carreno Busta RELACJA NA ŻYWO Problemy Polaka w dugim secie! Finał ATP Montreal Hurkacz - Carreno Busta NA ŻYWO WYNIK

Finał w Montrealu

Hubert Hurkacz po raz pierwszy przegrał w finale! W Montrealu pokonał go Hiszpan Carreno Busta

2022-08-15 0:03

Hubert Hurkacz nie podbił Montrealu, choć walczył wspaniale. W finale zatrzymał go Hiszpan Pablo Carreno Bustą. Polak przed tym meczem wygrał wszystkie pięć finałów, w których zagrał. Niestety nie przedłużył tej serii, choć po pierwszym secie wydawało się, że będzie górą. Niestety Carreno Busta pokazał klasę, wykorzystując przestoje w grze wrocławianina, który pozostanie na 10. miejscu w rankingu. Poniżej nasza relacja na żywo, wynik finału Hurkacz - Carreno Busta dzisiaj w Montrealu.

Hurkacz - Carreno Busta RELACJA NA ŻYWO Fina ATP Montreal Hurkacz WYNIK finału dzisiaj

Hubert Hurkacz i Pablo Carreno Busta grali ze sobą dwa razy, a bilans tej rywalizacji jest remisowy 1-1. Oba mecze zostały rozegrane w 2021 r. Najpierw Polak przegrał (6:7, 6:7) w Cincinnati, a potem pokonał Hiszpana w finale turnieju w Metz (7:6, 6:3). Hurkacz z meczu na mecz gra w turnieju w Montrealu coraz lepiej. Po zwycięstwie 7:6, 6:7, 6:1 nad Australijczykiem Nickiem Kyrgiosem wczoraj pokonał w półfinale 5:7, 6:3, 6:2 Norwega Caspera Ruuda. – Casper grał naprawdę niesamowity tenis i na początku był lepszym zawodnikiem, zwłaszcza przez pierwsze półtora seta. Próbowałem pozostać w grze i rywalizować tak dobrze, jak tylko potrafiępowiedział po tym meczu Hurkacz. – Próbowałem grać agresywnie i szukać swoich szans. Starałem się przejmować inicjatywę w wymianach, aby sprawić, że on czuł się na korcie niewygodnie. Jestem bardzo szczęśliwy z tego zwycięstwa. Casper jest bardzo trudnym przeciwnikiem, musiałem dać z siebie wszystko – dodał Hurkacz.

Finał Hurkacz - Carreno Busta NA ŻYWO RELACJA LIVE ATP Montreal Hurkacz mecz NA ŻYWO dzisiaj

Hubert Hurkacz waczy w finale turnieju ATP w Montrealu, a jego rywalem jest Pablo Careno Busta (nr 23). Tenisista z Wrocławia po raz szósty zagra w finale turnieju rangi ATP. Wszystkie poprzednie wygrał - kolejno w Winston-Salem, Delray Beach, Miami Open, Metz i niedawno w Halle. - Do tej pory miałem szczęście, że udało mi się wygrać wszystkie finały. Teraz jednak będzie nowy mecz, czeka mnie ciężka bitwa - powiedział Hurkacz przed dzisiejszym finałem. Turnieju ATP w Montrealu, a to impreza rangi ATP Masters 1000, jedna z największych w cyklu. Hurkacz zarobił już blisko pół miliona dolarów. O prawie drugie tyle powalczy dzisiaj w finale z Pablo Carreno Bustą, który w 1/2 finału pokonał 7:5, 6:7(7), 6:2 Brytyjczyka Daniela Evansa.

Hurkacz - Carreno Busta WYNIK NA ŻYWO Finał ATP Montreal Hurkacz RELACJA LIVE dzisiaj

Hubert Hurkacz awansował do finału turnieju ATP w Montrealu, za co zarobił nie tylko kupę pieniędzy, ale również bardzo dużo punktów. Już przed turniejem w Montrealu najlepszy polski tenisista wskoczył na 10. miejsce rankingu ATP, wracając do Top-10. Jeżeli dzisiaj pokona w finale Hiszpana Pablo Carreno Bustę, awansuje na 8. pozycję, najwyżej w karierze. - Fizycznie czuje się OK. W ostatnich tygodniach bardzo ciężko nad tym pracowałem - powiedział Hurkacz, który w turnieju w Montrealu grał również w deblu w parze ze swoim przyjacielem Janem Zielińskim.

Finał ATP Montreal Hurkacz - Carreno Busta RELACJA NA ŻYWO WYNIK LIVE ONLINE

Mecz Hubert Hurkacz - Pablo Carreno Busta w finale turnieju ATP w Montrealu zostanie rozegrany w niedzielę 14 sierpnia 2022 r. Początek finału Hurkacz - Careno Busta o godzinie 22 polskiego czasu. Portal SPORT.SE.PL zaprasza na relację na żywo z finału Hurkacz - Carreno-Busta.