Hubert Hurkacz

Autor: AP Photo

Zacięty półfinał

Hurkacz skomentował kolejne wielkie zwycięstwo. Wskazał, co pomogło mu odwrócić losy spotkania

2022-08-14 12:04

Hubert Hurkacz lada moment stanie do walki o triumf w turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak po drodze do finału pokonał Ruusuvuoriego, Ramosa-Vinolasa, Kyrgiosa i Ruuda, a wszystkie spotkania rozstrzygały się w… trzech setach! W półfinałowym starciu to Ruud wygrał pierwszego seta i miał już przewagę przełamania w drugim. Polak zdołał jednak odwrócić losy najpierw drugiej partii, a potem całego meczu. Po spotkaniu wyjaśnił, jak mu się to udało.

Hubert Hurkacz dość niespodziewanie znalazł się w finale turnieju ATP 1000 w Montrealu. Oczywiście, jako rozstawiony z numerem „8” Polak mógł uchodzić za jednego z faworytów, ale w turnieju nie brakowało ścisłej czołówki, a ostatnie tygodnie nie były najlepsze dla polskiej zawodnika. Okazało się jednak, że czołówka szybko się wykruszyła, a 25-latek z Wrocławia, choć z problemami, to odprawiał kolejnych rywali. Warto podkreślenia jest, że wszystkie cztery mecze, które Hurkacz rozegrał w drodze do finału, kończyły się dopiero po trzech setach, a Polak rozegrał w nim aż pięć tie-breaków! W półfinale na drodze Hubiego stanął Casper Ruud, który wyrzucił Polaka z Rolanda Garrosa w IV rundzie rywalizacji. Teraz Polak zrewanżował się Norwegowi, ale spotkanie zaczęło się dużo lepiej dla jego rywala.

Hubert Hurkacz zagra w finale turnieju w Montrealu! Wspaniały mecz Polaka!

Hubert Hurkacz trenował z dziećmi w Gdańsku

Hurkacz ujawnia, jak pokonał Ruuda. To było kluczowe

Hubert Hurkacz pierwszą partię przegrał 5:7, a drugą rozpoczął od przegranego serwisu i to do zera! Na szczęście Polak bardzo szybko wziął się za odrabianie strat i już po chwili stan drugiego seta wyrównał się, bowiem to Hurkacz odebrał serwis rywalowi. Później wystarczyło mu już tylko jedno przełamanie, aby wygrać partię 6:3. Trzeci, decydujący set, to już koncert naszego zawodnika. 25-latek zaczął od przełamania rywala, wygrał swoje podanie i zaraz znów przełamał Ruuda! Taką przewagę zdołał utrzymać już do końca i zwyciężył 6:2.

Na konferencji prasowej po meczu Hubert Hurkacz wyjaśnił, co musiał zrobić, aby tak odwrócić losy rywalizacji. – Casper grał naprawdę niesamowity tenis i na początku był lepszym zawodnikiem, zwłaszcza przez pierwsze półtora seta. Próbowałem pozostać w grze i rywalizować tak dobrze, jak tylko potrafię – zaczął polski tenisista.

Iga Świątek jest w kryzysie? Zagraniczne media mają sporo wątpliwości przed US Open

Jak się okazało, kluczem do zwycięstwa było przejęcie inicjatywy w wymianach – Próbowałem grać agresywnie i szukać swoich szans. Starałem się przejmować inicjatywę w wymianach, aby sprawić, że on czuł się na korcie niewygodnie – powiedział Hurkacz na konferencji prasowej i przyznał, że to dla niego bardzo ważne zwycięstwo – Jestem bardzo szczęśliwy z tego zwycięstwa. Casper jest bardzo trudnym przeciwnikiem, musiałem dać z siebie wszystko – podkreślił Hubert Hurkacz.

Czy Hubert Hurkacz wygra turniej w Montrealu?