Iga Świątek

i

Autor: CHRIS YOUNG//THE CANADIAN PRESS VIA AP Iga Świątek

trudne pytania

Iga Świątek jest w kryzysie? Zagraniczne media mają sporo wątpliwości przed US Open

2022-08-14 8:17

Przed nami czwarta, ostatnia w tym roku impreza wielkoszlemowa – US Open. Iga Świątek przystąpi do turnieju jak liderka rankingu i zdecydowana faworytka. W ostatnim czasie jednak Polka nie prezentuje najwyższej formy i dziennikarze powoli zaczynają zastanawiać się, czy 21-letnia zawodniczka będzie wstanie wzbić się ponownie na wyżyny swoich umiejętności w tym sezonie.

Iga Świątek zachwyciła cały świat, wygrywając w tym sezonie sześć tytułów z rzędu, przy czym zanotowała serię 37 zwycięstw. Polka wypracowała sobie wielką przewagę nad resztą stawki i przez pół roku nie miała godne siebie rywalki. Duża liczba meczów była jednak wyczerpująca dla 21-latki, co można było zauważyć po zakończeniu Rolanda Garrosa. Kolejnym turniejem, w jakim wzięła udział raszynianka, był kolejna wielkoszlemowa impreza, Wimbledon. Niestety, tam Iga Świątek odpadła już w III rundzie i w kolejnych turniejach nie było lepiej. Na tym etapie kończyła także rywalizację w turnieju WTA 250 w Warszawie oraz WTA 1000 w Toronto. Zagraniczne media zaczęły zastanawiać się, czy to nie początek większego kryzysu naszej zawodniczki.

Niepokojące słowa o Idze Świątek. Legenda dostrzegła jedną rzecz, to nie napawa optymizmem

Agnieszka Radwańska o Idze Świątek, powrocie na korty i życiu po zakończeniu kariery

Iga Świątek odzyska najwyższą dyspozycję na US Open?

Nie jest tajemnicą, że Iga Świątek uwielbia grać na nawierzchni ziemnej, co potwierdzają dwa triumfy na Roland Garros czy dwa triumfy na turnieju WTA 1000 w Rzymie. Ale przecież nawierzchnia twarda także jej służy – w tym roku Iga sięgnęła po „Sunshine Double” czyli wygrała turnieje rangi WTA 1000 w Indian Wells i Miami. Niestety, po Wimbledonie, który był jedynym turniejem trawiastym w tym sezonie dla Świątek, Polka ma problemy także na kortach twardych.

Na tej nawierzchni rozgrywały się bowiem turnieje i w Warszawie, i w Toronto. Na niej rozegrany będzie przecież także US Open, czyli ostatni w tym sezonie Wielki Szlem. Aby odnieść tam sukces, nasza tenisistka musi odzyskać formę z pierwszej części sezonu, gdy dominowała nad każdą rywalką. Pewne wątpliwości co do tego, czy to się uda, mają dziennikarze z portalu givemesport.com.

Takiego porównania Igi Świątek jeszcze nie było. Przytoczono wielkie nazwisko, kontekst może zaskakiwać

 – Iga Świątek była w tym roku najlepszą tenisistką na świecie, ale czy jej dominacja nad resztą stawki dobiega końca? – stawia pytanie portal. W materiale dziennikarze wskazują na fakt, że Świątek nie razi sobie już tak dobrze. Podkreślają jednak, że cała czołówka ma problemy i z tego powodu Polka wciąż jest zdecydowaną faworytką US Open. – Nikt inny w pierwszej dziesiątce na świecie nie wyróżnia się szczególną formą. Dlatego ostatnie wyniki Świątek nie powinny przesłaniać faktu, że pozostaje ona najbardziej kompletną zawodniczką w stawce – czytamy.

Sonda
Czy Iga Świątek wygra US Open?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze