Iga Świątek próbowała pogadać z Sereną Williams. Wszystko poszło nie tak, Polka zdradziła szczegóły

i

Autor: AP Iga Świątek próbowała pogadać z Sereną Williams. Wszystko poszło nie tak, Polka zdradziła szczegóły

Problemy polskiej gwiazdy

Iga Świątek próbowała pogadać z Sereną Williams. Wszystko poszło nie tak, Polka zdradziła szczegóły

2022-08-15 23:59

Iga Świątek jest już w Cincinnati, gdzie ruszył kolejny wielki turniej WTA w Ameryce Północnej. Dla polskiej tenisistki będzie to próba generalna przed US Open, który zacznie się 29 sierpnia. Przed turniejem w Cincinnati Iga Świątek wzięła udział w konferencji prasowej. Nie zabrakło pytań o Serenę Williams, która kończy karierę. Liderka rankingu wyjawiła, że próbowała pogadać z amerykańską legendą. Niestety poszło nie tak, jak chciała. Iga Świątek zdradziła dziennikarzom zabawne szczegóły.

Iga Świątek rywalizację w Cincinnati zacznie od drugiej rundy, a rywalkę pozna w nocy z poniedziałku na wtorek po meczu Francuzki Alize Cornet z Amerykanką Sloane Stephens. Z tą pierwszą Polka ma bardzo świeże rachunki do wyrównania po niedawnej porażce w Wimbledonie. Ta druga to była mistrzyni US Open, na kortach twardych bywa wciąż niebezpieczna. Iga Świątek przed turniejem w Cincinnati wzięła udział w konferencji prasowej, a dziennikarze wypytywali ją znowu o Serenę Williams. Amerykańska legenda, 23-krotna mistrzyni Szlemów, wkrótce zakończy karierę, a Polka nie ukrywa, że marzy o pojedynku z gwiazdą z USA. Teraz dziennikarze zapytali Igę Świątek, czy udało jej się porozmawiać z Sereną Williams. Odpowiedź tenisistki z Raszyna rozbawiła przedstawicieli mediów. Co powiedziała Iga? O tym pod galerią zdjęć Sereny Williams.

Iga Świątek powiedziała, co naprawdę myśli o Serenie Williams! Amerykanka takich słów się nie spodziewała!

Iga Świątek chciała porozmawiać z Sereną Williams. Polka opowiedziała, jak było

Iga Świątek zdradziła, że próbowała porozmawiać z Sereną Williams i to kilka razy. Nie poszło jej najlepiej, a wszystko przez to, że Polka wciąż jest bardzo nieśmiała - Problem polega na tym, że mam nawet kłopot z tym, żeby złapać z Sereną kontakt wzrokowy. Chciałam powiedzieć "cześć" już kilka razy. Ale to naprawdę trudne, bo zawsze wokół niej jest tak dużo ludzi, a ja jestem dość nieśmiała - zdradziła Iga Świątek w Cincinnati. - Kiedy patrzę na nią, nagle zapominam, że jestem tutaj jako liderka rankingu. Widzę Serenę i myślę sobie: "WOW, Serena!". Czuję się wtedy jak dziewczynka w przedszkolu. Więc jest naprawdę ciężko. Nigdy z nią nie rozmawiałam, na razie próbuje tylko powiedzieć "cześć" - dodała z uśmiechem Iga Świątek.

Iga Świątek została zapytana, czy ma chłopaka! Polka zaskoczyła odpowiedzią!

Iga Świątek już w Toronto w czasie pomeczowej konferencji prasowej została zapytana o decyzję Sereny Williams o końcu kariery. – Serena to legenda. Jest mi smutno, że nie zdołałam z nią zagrać. Być może jeszcze będę miała szansęstwierdziła wtedy Polka. Ostatnie dwie okazje na pojedynek z Sereną to turnieje WTA w Cincinnati i nowojorski US Open, w którym Amerykanka, 23-krotna mistrzyni Szlemów, ma się pożegnać z kibicami. Zapytana o Williams, Iga w pięknych słowach doceniła ostatnie dokonania gwiazdy z USA, która po urodzeniu córki w 2017 r. wróciła na kort, ale choć była potem aż cztery razy w finałach turniejów wielkoszlemowych, żadnego z nich nie wygrała. – To coś niesamowitego, że Serena była w stanie zajmować się interesami, grać w tenisa, być mamą i jednocześnie czterokrotną finalistką Szlemów. Chciałabym mieć tę wiarę, że można czegoś takiego dokonać – powiedziała Iga Świątek.

Iga Świątek odpowiedziała na zaczepkę Kamila Stocha! Zdecydowana reakcja, nie mogła tego tak zostawić!

Agnieszka Radwańska o Idze Świątek, powrocie na korty i życiu po zakończeniu kariery
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze