Iga Świątek powiedziała, co naprawdę myśli o Serenie Williams! Amerykanka takich słów się nie spodziewała!

i

Autor: AP Iga Świątek powiedziała, co naprawdę myśli o Serenie Williams! Amerykanka takich słów się nie spodziewała!

Mocne słowa

Iga Świątek powiedziała, co naprawdę myśli o Serenie Williams! Amerykanka takich słów się nie spodziewała!

2022-08-10 23:42

Iga Świątek na otwarcie rywalizacji w Toronto pokonała 6:1, 6:2 Australijkę Ajlę Tomljanović i jest w III rundzie. – Czułam się naprawdę pewnie. Cieszę się, że tak szybko złapałam swój rytm – powiedziała Polka, która kolejny mecz zagra z Brazylijką Beatriz Haddad Maią. Iga Świątek po meczu w czasie konferencji prasowej została zapytana o Serenę Williams, która właśnie ogłosiła, że wkrótce zakończy karierę. Nasza tenisistka wyznała prawdę.

Serena Williams ponad miesiąc przed 41. urodzinami ogłosiła, że wkrótce zakończy karierę. Amerykańska gwiazda na długie lata zdominowała kobiecy tenis, wygrywając 23 Szlemy (w sumie 72 turnieje) i zamykając Agnieszce Radwańskiej drogę na szczyt. Z turniejowych nagród uzbierała 94,6 dolarów mln (ok. 440 mln zł), co stanowi rekord świata wśród kobiet. Serena Williams z kibicami ma się pożegnać w US Open. To w tym turnieju w 1999 r. jako 18-latka sięgnęła po pierwszy wielkoszlemowy triumf.

Iga Świątek nie mogła się powstrzymać. Gdy Serena Williams to napisała, reakcja była natychmiastowa

Serena Williams ostatniego Szlema wygrała już dość dawno, w styczniu 2017 r. (Australian Open). Była wtedy w... 8 tygodniu ciąży. Po urodzeniu córki nie odnosiła już takich sukcesów. – Razem z mężem staramy się o drugie dziecko – zdradziła Serena. – Nie chcę znów być w ciąży jako czynna atletka. W życiu przychodzi czas, w którym trzeba podążyć w innym kierunku. Kocham tenis, ale muszę skupić się na byciu mamą, moich duchowych celach i odkrywaniu nowej ekscytującej Sereny – dodała Williams na łamach magazynu „Vogue”. Decyzję Amerykanki skomentowała Iga Świątek. Co powiedziała Polka? O tym pod naszą galerią zdjęć Sereny Williams.

Iga Świątek powiedziała to o Serenie Williams. Piękne słowa Polki

Jeżeli ktoś martwił się o dyspozycję Igi Świątek, to już po kilku gemach meczu z Ajlą Tomljanović pewnie przestał. Polka szybko zdominowała coraz bardziej bezradną rywalkę. – Od początku chciałam grać bardzo intensywnie i utrzymać to tempo do końca meczu. Cieszę się, że razem z tą intensywnością była też solidność i mogła dominować – powiedziała Iga Świątek po meczu w rozmowie z Canal+. Liderka rankingu WTA w czasie pomeczowej konferencji prasowej została zapytana o decyzję Sereny Williams o końcu kariery. - Jest mi smutno, że nie zdołałam z nią zagrać. Być może jeszcze będę miała szansę - stwierdziła Iga Świątek. - To coś niesamowitego, że była w stanie zajmować się interesami, grać w tenisa, być mamą i jednocześnie wielokrotną finalistką Szlemów. Chciałabym mieć tę wiarę, że można czegoś takiego dokonać - dodała Iga Świątek.

Iga Świątek została zapytana, czy ma chłopaka! Polka zaskoczyła odpowiedzią!

Iga Świątek kolejny mecz zagra bardzo późno w nocy z czwartku na piątek, a jej rywalką będzie Betraiz Haddad Maia. Leworęczna Brazylijka w II rundzie turnieju WTA w Toronto pokonała 7:6, 6:1 Kanadyjkę Leylę Fernandez (nr 13), ubiegłoroczną finalistkę US Open. Wysoka (185 cm) i silna fizycznie Haddad Maia ostatnio zrobiła imponujące postępy, wygrywając aż 12 meczów z rzędu i szybko awansując w rankingu. Jej atuty to mocny serwis i potężne uderzenia z głębi kortu. Iga Świątek będzie musiała przeciwstawić się tej dużej sile ognia.

Iga Świątek zadecydowała, że to koniec. Nie musiała się długo zastanawiać, jej nagranie wywołało poruszenie

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze