Iga Świątek KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE gra?

Autor: AP Iga Świątek KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE gra?

US Open: Iga Świątek ZMIAŻDŻYŁA rywalkę w I rundzie. Potrzebowała tylko 52 minuty

2019-08-26 21:57

Iga Świątek jako pierwsza z polskich tenisistów rozpoczęła walkę w nowojorskim US Open. Warszawianka na ostatnich turniejach radziła sobie bardzo dobrze i rozbudziła apetyty przed ostatnim wielkoszlemowym turniejem w tym roku. 18-latka pokonała Ivanę Jorović w 52 minuty, oddając tylko jednego gema!

Świątek trenowała przed US Open m.in. z Garbine Muguruzą, a dzień przed debiutem w seniorskim US Open zagrała sparing z japońską liderką rankingu WTA Noami Osaką, która w Nowym Jorku bronić będzie tytułu. Polka pokazała, że ćwiczenia z najlepszymi zawodniczkami nie poszła na marne!

W meczu pierwszej rundy wielkoszlemowego turnieju radziła sobie znakomicie. Niżej rozstawiona Ivana Jorović kompletnie nie mogła poradzić sobie z warszawianką, która zamknęła pierwszego seta w zaledwie 22 minuty. Dość powiedzieć, że w secie wygranym przez Świątek do zera, rywalka zdobyła jedynie pięć punktów, zaledwie jeden przy podaniu Polki.

W drugim secie fani w końcu dostali jakieś emocje. Choć Iga wygrała go 6:1, to Jorović w końcu zaczęła trafiać swoimi zagraniami w kort, nie popełniała aż tylu błędów, co w pierwszej partii, a także miała dwie okazje na przełamanie Świątek. Polka jednak bardzo skutecznie zabijała w rywalce jakiekolwiek chęci do gry, wrzucając wówczas wyższy bieg.

Pierwszy mecz Igi Świątek w tegorocznej edycji US Open zakończył się w niespełna 52 minuty. Warszawianka w trakcie meczu poznała kolejną rywalkę - będzie nią Anastasija Sevastova. Łotyszka jest rozstawiona w USA. W pierwszej rundzie pokonała Eugenie Bouchard, a ostatnio podczas finału turnieju w Jurmale, pokonała Katarzynę Kawę 2:1.

Iga Świątek - Ivana Jorović

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Iga Świątek - Ivana Jorović w I rundzie US Open 2019. Początek spotkania Polki z Serbką ok. godziny 18.30-19.00 polskiego czasu (drugi mecz od godz. 17).

Mecz Polki z Serbką zacznie się po zakończeniu spotkania M. Fucsovics - N. Basilashvili, które rozpoczęło się o godz. 17

W zaciętym meczu M. Fucsovics - N. Basilashvili jest 1-1 w setach. Trwa trzecia partia. Iga przed godziną 19.45 raczej nie zacznie

Zakończył się trzeci set meczu M. Fucsovics - N. Basilashvili. Gruzin prowadzi 2:1, wygrywając partię 6:2.

Bardzo wyrównany jest czwarty set w meczu Fucsovics - Basilaszwili - za nami cztery gemy, w każdym dochodziło do przełamania, 2:2.

W spotkaniu poprzedzającym mecz Igi Świątek rozpoczął się piąty set!

W piątym secie meczu poprzedzającego spotkanie Igi Świątek, Fucsovics prowadził już z Basilaszwilim 3:1, ale Gruzin przełamał rywala i doprowadził do remisu 3:3.

Basilaszwili przełamuje rywala i serwuje po zwycięstwo!

Koniec meczu Fucsovics - Basilaszwili. Blisko czterogodzinny maraton zakończony triumfem Gruzina. Niedługo na kort wyjdzie Iga Świątek!

Zawodniczki wyszły już na kort. Iga Świątek jest faworytką tego spotkania.

Polka zajmuje w rankingu WTA 49. miejsce. Ivana Jorović wskoczyła na lokatę numer 93.

Rozpoczęła się rozgrzewka. Cztery minuty do jej zakończenia.

Świątek przed turniejem US Open mierzyła się w Cincinnati. Odpadła 14. sierpnia po meczu z Anett Kontaveit. Przegrała 0:2 - 4:6, 6:7 (2).

Koniec rozgrzewki. Za moment zaczynamy spotkanie.

0:0

ZACZYNAMY MECZ! Serwuje Iga Świątek.

1:0

Bardzo spokojny, solidny start w wykonaniu Polki. Jorović najpierw zagrywa w aut, po chwili trafia w siatkę, a potem Świątek dodaje świetne serwy. Bardzo dobre otwarcie.

2:0

PRZEŁAMANIE!

Brawo Iga! Polka zagrywa bardzo głębokie piłki, które ewidentnie nie pasują Serbce. Jorović oddaje jeszcze dwa punkty po podwójnych błędach serwisowych.

3:0

Pełen wachlarz zagrań prezentuje dziś Polka. Iga potrafi wymusić błąd na rywalce, grając wolno, by po chwili huknąć z forhendu.

4:0

Jorović traci pierwszy challenge. Dużo błędów popełnia Serbka, ale po jednym z nich niewiele się pomyliła, wyrzucając piłkę na aut. Polka świetnie gra w defensywie, wymusza na rywalce trudne rozwiązania, a ta znowu się myli. Świątek kończy gema Ivany znakomitym returnem z bekhendu.

5:0

Po profesorsku gra tego seta Iga Świątek. Serbka zagrywa Polce idealne piłki, które doskonale jej pasują. Kolejny gem bez historii, wygrany do zera.

5:0

Jest bardzo dobrze, oby Polka tylko się teraz nie rozluźniła, a dalej grała na swoim poziomie skupienia.

6:0

KONIEC SETA!

Arcyspokojna i mądra Iga Świątek - tak można podsumować pierwszego seta. 18-latka rozgromiła przeciwniczkę 6:0! Mnóstwo błędów popełnia Jorović.

0:0

ZACZYNAMY DRUGIEGO SETA!

1:0

Jak w pierwszym, tak i w drugim - Polka po prostu deklasuje swoją przeciwniczkę. Siódmy gem z rzędu dla Świątek. Zmiana piłek.

1:1

Próbuje ryzykować Jorović, strzelać mocnymi piłkami. To jednak nie działa. Przy stanie 15:40 nieco zmieniła styl gry i próbowała zmusić Polkę do dłuższych wymian. Podziałało. Jorović wygrywa pierwszy gem w meczu po asie serwisowym.

2:1

Jorović nie ma nic do powiedzenia przy tak serwującej Idze. Polka ustawia wszystko pod swoje dyktando. Kolejny raz wygrywa gem do zera.

3:1

Coraz bardziej denerwuje się Serbka, wścieka się po zmarnowanych sytuacjach. Przy stanie 0:30 po dwóch popsutych piłkach dorzuca czwarty podwójny błąd serwisowy, a po dobrym podaniu... smeczuje w aut.

3:1

Pierwszy raz w tym meczu szansy na przełamanie miała Jorović, ale nadzieje zostały zniweczone świetnym asem Igi. Serbka wyrzuca kolejny atak przy wymianie na aut, ale i Świątek myli się z bekhendu. 40:40.

3:1

Kolejny break-point dla Jorović i kolejny raz Polka załatwia sprawę serwisem. Równowaga. Pierwszy tak długi gem w meczu.

4:1

To był najdłuższy gem tego meczu, Jorović zagrała kilka bardzo dobrych piłek, ale dwa forhendy po złych odbiciach Serbki dają Świątek czwartego gema w tym secie. Jeszcze dwa i wygra mecz.

5:1

Jorović dalej nie wystrzega się prostych błędów, choć gra nieco lepiej. Mimo to, kolejne przełamanie - Świątek serwuje po mecz!

6:1

GEM! SET! MECZ! ŚWIĄTEK!

Kompletnie zabiła jakiekolwiek chęci do gry rywalce Iga Świątek. Polka trafia z niemal każdej, nawet najcięższej pozycji. Wychodzi jej dosłownie wszystko. Polka rozgromiła rywalkę 6:0, 6:1 w niecałą godzinę!