Autor: AP Iga Świątek - Julia Putincewa Relacja NA ŻYWO Polka walczy w 3. rundzie Wimbledon [WYNIK]

Wimbledon 2024

Iga Świątek odpadła z Wimbledonu! Nagle jej gra zupełnie się posypała! Porażka z Julią Putincewą!

2024-07-06 19:28

Iga Świątek za burtą Wimbledonu! Polka przegrała 6:3, 1:6, 2:6 z Julią Putincewą już w 3. rundzie Wimbledonu. Polka w pierwszy secie grała dobrze, ale potem jej gra zupełnie się posypała. Popełniała mnóstwo błędów, a uskrzydlona rywalka grała jak w transie, potwierdzając wysoką formę. Od stanu 1:1 w drugim secie bezradna liderka rankingu przegrała dziewięć gemów z rzędu. To jej pierwsza porażka z Putincewą po czterech zwycięstwach bez straty seta. I koniec serii 21 zwycięstw.

Iga Świątek - Julia Putincewa

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Iga Świątek - Julia Putincewa w 3. rundzie Wimbledonu. Początek spotkania ok. godziny 16-17 polskiego czasu

Trwa już mecz Shapovalov - Shelton, który musi się zakończyć, żeby na kort mogły wyjść Iga Świątek i Julia Putincewa. Shapovalov wygrał pierwszego seta 7:6, ale w drugim przegrywa 1:4.

Shelton prowadzi z Shapovalovem 6:7, 6:2, 6:4. Coraz bliżej do meczu Igi Świątek, który zacznie się po zakończeniu tego spotkania

W meczu Shelton - Shapovalov jest 6:7, 6:2, 6:4, 4:6 i będzie piąty set! Zatem Iga Świątek zagra po godzinie 17

Na lepszą w meczu Iga Świątek - Julia Putincewa czeka już w 4. rundzie Jelena Ostapenko, która pokonała 6:1, 6:3 Bernardę Perę. Polka nigdy nie pokonała Łotyszki (cztery porażki)

1:0

Gem Świątek. Polka zgarnia gema otwarcia. Świetnie w nim serwowała. Na koniec znów trafiła mocno pierwszym podaniem i skończyła łatwo punkt pewnym bekhendem

15-0 Mocny i dokładny return Igi Świątek

15-15 Dłuższa wymiana. Pierwsza pomyliła się Polka, uderzyła nieczysto i w siatkę

1:1

Gem Putincewa. Długi gem, w którym Iga miała aż cztery breakpointy. Szkoda tych szans. Pod koniec gema Polka popełniała błędy

15-0 Iga po dobrym serwisie ruszyła do przodu i skończyła punkt mocnym forhendem

30-0 Return Putincewej w siatkę

40-0 Putincewa próbowała przelobować Igę, ale nie trafiła w kort

40-15 Iga odegrała za końcową linię po dobrym returnie rywalki

2:1

Gem Świątek. Polka wraca na prowadzenie, podanie obronione. Na koniec ładnie zakręciła piłkę z forhendu, wymuszając błąd rywalki

15-0 Podwójny błąd serwisowy Putincewej

15-15 Putincewa mocnym forhendem przejęła inicjatywę i po chwili trafiła ładnie blisko linii

15-30 Błąd Polki

15-40 Nieczyste uderzenie Igi z forhendu. Piłka wyszła za boczną linię

30-40 Kapitalny return Polki

40-40 Błąd Putincewej, zagrała w siatkę po agresywnym returnie Świątek

2:2

Gem Putincewa. Mamy znów remis. Iga doprowadziła do równowagi, ale w dwóch kolejnych akcjach popełniła błędy

15-0 Świetny forhend Igi. Ładnie zaskoczyła rywalkę kierunkiem uderzenia

30-0 Dobry pierwszy serwis Polki

30-15 Autowy forhend Igi zagrany w niskim przysiadzie

40-15 Iga trafiła idealnie w linię

3:2

Gem Świątek. Na koniec as serwisowy Polki i jej bojowy okrzyk "JAZDA!". Miło się tego słucha...

15-0 Iga po taśmie trafiła ładnie z forhendu

30-0 Podwójny błąd serwisowy Putincewej

40-0 Szybka wymiana. Na koniec świetny bekhend Polki. Są breakpointy

4:2

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. JAZDA! Iga przełamuje podanie rywalki. Gem wygrany do zera.

15-0 Mocny serwis Polki na ciało rywalki

30-0 As serwisowy Igi! Putincewa zaczyna się złościć, jak to ona...

5:3

Gem Putincewa. Reprezentantka Kazachstanu obroniła podanie. Iga zaraz może domknąć tego seta, serwując

0-15 Iga zagrała w aut po dobrym returnie rywalki

15-15 Pewny wolej Polki

30-15 Dobry forhend Igi, ale kluczowy był tu świetny serwis na zewnątrz

30-30 Teraz nieudana akcja Igi

30-40 Iga broni breakpointa. Rywalka zaskoczyła ją dobrym skrótem

40-40 Kapitalny forhend Polki po dobrym serwisie!

Błąd Igi po dobrym returnie rywalki. Polka znów broni breakpointa

Równowaga! Długa i szybka wymiana. Na koniec znakomity bekhend Polki po crossie

Szczęśliwy return Putincewej. Znów jest breakpoint

Uffff... Return Putincewej w siatkę. Równowaga

Iga ma piłkę setową po dobrym serwisie!

6:3

JAZDA! GEM I SET IGA ŚWIĄTEK! W ostatniej akcji Putincewa wpakowała piłkę w siatkę. Polka zgarnia pierwszego seta

Początek drugiego seta. Serwuje Julia Putincewa

15-30

15-40 Iga miała inicjatywę, ale w końcu zagrała za końcową linię

30-40

6:3, 0:1

Gem Putincewa. Reprezentantka Kazachstanu zgarnia gema otwierającego drugiego seta. Obroniła podanie. Na koniec zaskoczyła Igę dobrym skrótem

15-0 Bardzo dobry serwis Igi, na zewnątrz

15-15 Putincewa odpowiada dobrym returnem

30-15 Kapitalny bekhend Polki, soczyste uderzenie

40-15 Znów dobry pierwszy serwis Igi

6:3, 1:1

Gem Świątek. Bardzo dobrze Iga znów dzisiaj serwuje. W tym gemie serwowała wręcz wybornie

15-30 Znów za długi forhend Igi

30-30 Iga przegoniła rywalkę po korcie. Putincewa wpakowała w końcu piłkę w siatkę

40-30 Teraz pewny forhend Polki

40-40 Znakomity skrót Putincewej

Autowy forhend Polki, która broni breakpointa

6:3, 1:3

Gem Putincewa PRZEŁAMANIE. Iga niestety traci serwis. Rywalka teraz często atakuje jej forhend, a Polka popełnia błędy

Równowaga. Niestety minimalnie niecelny return Igi

Iga znów ma breakpointa po długiej i ciekawej wymianie. Rywalka pod presją uderzyła w siatkę

Równowaga. Po returnie Igi piłka zatańczyła na taśmie i spadła na stronę Polki

6:3, 1:4

Gem Putincewa. Szkoda tych niewykorzystanych szans. Putincewa po długiej grze na przewagi obroniła podanie. Iga świetne akcje przeplatała błędami

0-15 Iga dobiegła do piłki po skrócie rywalki, ale nie miała już szans wygrać tego punktu

6:3, 1:5

Gem Putincewa PRZEŁAMANIE. Kazaszka niebezpiecznie się rozkręciła. Na koniec trafiła mocno w końcową linię. Iga nieco spuściła z tonu

0-30 Putincewa szybko wygrywa kolejne punkty

15-30 Znakomity return Igi

15-40 Piłki setowe

6:3, 1:6

GEM I SET PUTINCEWA. Reprezentantka Kazachstanu gra coraz lepiej i to niepokoi. Martwi też to, że Iga Świątek popełnia coraz więcej błędów. Przed nami trzeci set

Trwa przerwa toaletowa

Iga wróciła na kort. Za chwilę początek trzeciego seta

Serwuje Iga Świątek

0-15 Niestety Iga zaczyna od forhendowego błędu

0-30 Putincewa trzyma piłkę w korcie i czeka na błąd Świątek. A Iga znów popsuła forhend

0-40 Iga zupełnie się pogubiła. Znów błąd i są breakpointy

6:3, 1:6, 0:1

Gem Putincewa PRZEŁAMANIE. Niestety serwująca Iga była w tym gemie bezradna. Seria błędów. Usztywniła się i zgubiła rytm

6:3, 1:6, 0:3

Gem Putincewa PRZEŁAMANIE. Iga przegrała już ósmego gema z rzędu. Niestety jest bezradna. Zupełnie się pogubiła. Popełnia mnóstwo błędów

15-0 Wreszcie świetny return Igi

15-15 A teraz return Polki w siatkę

15-30 Putincewa zaskoczyła Igę dobrym skrótem

15-40 Iga wciąż bezradna

6:3, 1:6, 0:4

Gem Putincewa. Na koniec znów niecelny forhend Igi Świątek. Polka nie wygląda dobrze. Być może coś jej dolega

6:3, 1:6, 1:5

Gem Putincewa. Niestety Iga wciąż gra słabo. Na koniec znów zagrała za końcową linię. Zgubiła rytm i kontrolę uderzeń. Pewność siebie uleciała

6:1, 1:6, 2:5

Gem Świątek. Iga jeszcze walczy. Obroniła podanie. Sytuacja jest ciężka, ale Iga potrafi dokonywać cudów...

0-15 Nieudany return Świątek

15-15 Putincewa zagrała skrót, ale Iga tym razem dobiegła do piłki i pewnie skończyła punkt

15-30 Iga returnowała ramą rakiety, daleko w trybuny

15-40 Putincewa trafiła idealnie w boczną linię i ma piłki meczowe

30-40 Precyzyjny bekhend Polki

40-40 A teraz świetny forhend naszej gwiazdy!

Dobry skrót Putincewej i jest trzecia piłka meczowa

6:1, 1:6, 2:6

KONIEC. IGA ŚWIĄTEK ODPADŁA Z WIMBLEDONU W 3. RUNDZIE. Przegrała 6:3, 1:6, 2:6 z Julią Putincewą. Pierwszy set dobry, w drugim gra Igi zupełnie się posypała i już nie zdołała się pozbierać

Iga Świątek i Julia Putincewa w 3. rundzie Wimbledonu grają ze sobą już po raz piąty. Polka wygrała wszystkie poprzednie spotkania, nie tracąc w nich ani jednego seta. W tym roku pokonała już reprezentantkę Kazachstanu dwa razy - 6:1, 6:2 w Indian Wells i 6:3, 6:4 w Rzymie. Na trawie Putincewa może się okazać jednak dla Świątek dużo bardziej niewygodną rywalką niż na innych nawierzchniach. Z pewnością będzie zagrywać dużo slajsów i skrótów, nękając w ten sposób naszą gwiazdę i czekają na błędy naszej gwiazdy.

Niewysoka Julia Putincewa (nr 163 cm) na trawie grać lubi i potrafi, co potwierdziła przed Wimbledonem, wygrywając turniej WTA w Birmingham. - To zawodniczka, która jest dobra w defensywie. Będę musiała być cierpliwa i wybierać dobre momenty do ataku - powiedziała Iga Świątek.

Świątek - Putincewa Relacja NA ŻYWO WYNIK LIVE Wimbledon 2024

Iga Świątek zapewniała, że nie da się sprowokować Julii Putincewej, która znana jest z chamskich zachowań wobec swoich rywalek. W obu poprzednich spotkaniach z Polką reprezentantka z Kazachstanu zachowywała się bardzo nieelegancko, wyładowując frustrację. W tym pierwszym zaserwowała nawet z dołu. W ostatnim spotkaniu przekroczyła kolejne granice. Przedrzeźniała nawet Igę Świątek, naśladując jej gesty wykonywane przed serwisem.

Co na to Polka? - Jestem jedną z tych zawodniczek, które zazwyczaj nie zwracają uwagi na to, co się dzieje po drugiej stronie siatki, więc właściwie mało kto jest w stanie mnie wyprowadzić z równowagi jakimiś swoimi zachowaniami. Nawet jak je widzę, to w pewnym sensie nie kotwiczę na nich, tylko po prostu je ignoruję - powiedziała teraz Iga Świątek pytana o prowokacyjne zachowanie Julii Putincewej. - Tutaj też skoncentruję się na taktyce, a nie na tym jak ona się zachowuje. Umiem być na tyle skoncentrowana, że nawet nie dostrzegam połowy tych zachowań - dodała Iga.