Iga Świątek KIEDY gra w Ostrawie? Jest PLAN GIER O której godzinie gra Iga Świątek jutro w ćwierćfinale WTA Ostrawa

i

Autor: Paweł Jaskółka Iga Świątek KIEDY gra w Ostrawie? Jest PLAN GIER O której godzinie gra Iga Świątek jutro w ćwierćfinale WTA Ostrawa

Polka walczy w Ostrawie

Iga Świątek KIEDY gra w Ostrawie? Jest PLAN GIER Wiemy, o której godzinie gra Iga Świątek jutro w ćwierćfinale WTA Ostrawa

2022-10-06 18:57

Iga Świątek O Której godzinie gra w Ostrawie KIEDY gra Iga Świątek kolejny mecz? WTA Ostrawa DRABINKA Iga Świątek poznała kolejną rywalkę w turnieju WTA w Ostrawie. Polka zagra z Caty McNally, która pokonała 6:1, 3:6, 6:1 Czeszkę Karolinę Muchovą. Jest już PLAN GIER i znamy godzinę meczu Świątek - McNally. Informacje poniżej. Amerykanka zajmuje 151. miejsce w rankingu. Iga Świątek doskonale zna tę tenisistkę. Jako juniorki wygrały razem turniej juniorski debla w paryskim Roland Garros. W seniorskim tourze Świątek i McNally zagrają ze sobą po raz pierwszy.

Iga Świątek kolejny mecz zagra w piątek, a jej rywalką w ćwierćfinale turnieju WTA w Ostrawie będzie Caty McNally. Jest już PLAN GIER. Początek meczu Świątek - McnNally ok. godziny 16. Niespełna 21-letnia Amerykanka pokonała 6:1, 3:6, 6:1 czeską faworytką Karolinę Muchovą, grając naprawdę świetnie. McNally zajmuje 151. miejsce w rankingu. Z Polką zna się doskonale i bardzo się z nią lubi. Iga Świątek i McNally w 2018 r. wygrały razem juniorski turniej debla w Roland Garros, a wcześniej Amerykanka pokonała naszą tenisistkę w półfinale singla (3:6, 7:6, 6:4).

WTA Ostrawa: O której gra Iga Świątek kolejny mecz? Z KIM gra Iga Świątek w Ostrawie

Iga Świątek wróciła do gry i jest już w ćwierćfinale turnieju WTA w Ostrawie. Ajla Tomljanović długo w starciu z Polką prezentowała się wspaniale. Bardzo szybko tempo spotkania kosztowało ją jednak mnóstwo sił. Wyraźnie słabła, a pod koniec pierwszego seta po kolejnej morderczej wymianie zaczęła łapać się za nogę. Odezwało się kolano. W końcu poddała spotkanie przy prowadzeniu Igi Świątek 7:5, 2:2. - Ten mecz był bardzo intensywny, a Ajla grała wspaniale. Przykro mi, że wygrałam go w ten sposób - powiedziała Iga Świątek.

Iga Świątek O KTÓREJ GODZINIE gra kolejny mecz WTA Ostrawa KIEDY gra Iga Świątek w Ostrawie

Iga Świątek z Amerykanką Caty McNally dawno nie grała. Ostatni i jedyny raz panie zmierzyły się jeszcze jako 17-letnie juniorki. - Obie te dziewczyny lubią grać topspin (uderzenia z postępującą rotacją, red.) i trochę wyższą piłkę niż Ajla Tomljanović, więc do tego będę musiała się dostosować, wchodząc do przodu i wykorzystując to, że ta nawierzchnia jest wolna. - powiedziała Iga pytana o kolejny mecz jeszcze przed pojedynkiem McNally z Muchovą. - Ale szczerze mówiąc, ja po prostu znów skoncentruję się na sobie i swoich zadaniach, niezależnie od tego, jaki styl prezentuje moja przeciwniczka. Jeżeli będę skupiona na odpowiednich rzeczach i swobodna na korcie, to myślę, że będzie dobrze - dodała Iga Świątek.

Konferencja prasowa Igi Świątek

WTA Ostrawa: O KTÓREJ GODZINIE gra Iga Świątek w Ostrawie Iga Świątek KIEDY gra kolejny mecz

Iga Świątek do Ostrawy przyjechała po dłuższym odpoczynku, który bardzo jej się przydał po sukcesie w Nowym Jorku. Tym bardziej, że to już końcówka ciężkiego sezonu. - Po US Open miałam osiem dni wolnego, więc można powiedzieć, że naprawdę dużo. Dałam z siebie wszystko, żeby jak najlepiej odpocząć, bo miałam za sobą bardzo intensywny czas w USA. Dlatego teraz nie trenowałam aż tak ciężko jak przed US Open. To już taka część sezonu, że mądrzej jest oszczędzać energię na WTA Finals, nie ma sensu przesadzać z obciążeniami, bo ryzyko kontuzji jest większe. Osoby z mojego zespołu ciężko pracują nad odpowiednim dawkowaniem wysiłku i mam do nich pełne zaufanie. Wciąż czuję, że mogę znów zagrać w tym sezonie swój najlepszy tenis, a to jest najważniejsze - podkreślała Iga Świątek.

Iga Świątek KIEDY kolejny mecz w Ostrawie O której gra Iga Świątek

Tak jak rok temu na trybunach w Ostrawie znów było mnóstwo polskich kibiców, którzy stworzyli wspaniałą atmosferę. Czy przy takim wsparciu spragnionych kolejnego sukcesu Igi Świątek rodaków nasza gwiazda odczuwa większą presję? - Nie nazwałabym tego presją. Polscy kibice motywują mnie i dodają mi pozytywnej energii. Oczywiście łatwiej jest grać przy takiej publiczności, kiedy na korcie dobrze ci idzie. Mam już sporo doświadczenia z grą przy polskiej publiczności. Kiedy byłam młodsza, ciężko mi się wtedy grało, bo ciążyła na mnie presja i poczucie odpowiedzialności. Ale teraz już wiem, jak sobie z tym radzić. Grałam już przecież na największych tenisowych stadionach na świecie, więc można powiedzieć, że jestem gotowa na wszystko. Kluczowe jest po prostu utrzymanie koncentracji i myślenie o odpowiednich rzeczach oraz nie skupianie się na tym co dzieje się na trybunach. Jeżeli uda mi się robić to w dalszym ciągu, powinno być OK - stwierdziła Iga Świątek.

Z KIM gra Iga Świątek WTA Ostrawa Iga Świątek o której kolejny mecz w Ostrawie

Dla tenisistki z Raszyna występ w Ostrawie to trudny powrót do rzeczywistości po sukcesie w US Open. Jak sobie z tym radzi? - Zawsze wiem, co powinnam zrobić żeby być gotowa na kolejny mecz, ale faktycznie po turniejach Wielkiego Szlema, zwłaszcza po takim sukcesie jak triumf w US Open, jest to wymagające, bo oczekiwania potrafią wzrosnąć - analizowała Iga Świątek. - Warunki tutaj też są zupełnie inne, więc trzeba bardziej racjonalnie to tego podejść. Chciałabym właśnie poświęcić ten czas tutaj na naukę, jak wracać po takich turniejach, bo w pewnym sensie nie miałam okazji tego nigdy zrobić na własnych warunkach. Po wygranym pierwszym Rolandzie Garrosie był koniec sezonu, a po drugim weszliśmy na trawie, na której czułam, że nie mogę tak solidnie kontynuować tego procesu. Teraz sama jestem ciekawa, jak moje ciało i moja głową zareagują na te pierwsze mecze. Mam nadzieję, że uda mi się utrzymać ten poziom. Może nie aż taki jak w US Open, bo żeby wygrać Szlema, to faktycznie trzeba się wspiąć na wyżyny, ale po prostu chcę grać solidnie i stabilnie - dodała Iga.

Świątek - McNally GODZINA O której gra Iga Świątek w Ostrawie

Mecz Iga Świątek - Caty McNally w 1/4 finału turnieju WTA w Ostrawie zostanie rozegrany w piątek 7 października. Początek meczu Świątek - McNally ok godziny 16. Transmisja TV na antenie Canal+ Sport.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze