Trener Tomasz Wiktorowski nie przyjechał z Igą Świątek do Ostrawy! Polka wyjaśniła dlaczego, ważna decyzja

i

Autor: AP Tomasz Wiktorowski dla "SE" przed startem Igi Świątek w Indian Wells. Ważne słowa o nieobecności w Katarze i Dubaju [WYWIAD]

Zmiana w zespole Polki

Trener Tomasz Wiktorowski nie przyjechał z Igą Świątek do Ostrawy! Polka zdradziła dlaczego

2022-10-03 12:11

Iga Świątek przygotowuje się do pierwszego meczu w Ostrawie, gdzie wróci do gry po dłuższej przerwie. W Czechach liderce rankingi nie towarzyszy trener Tomasz Wiktorowski i tak ma być do końca występów Polki w tych zawodach. Iga Świątek w czasie konferencji prasowej wyjaśniła, dlaczego były szkoleniowiec Agnieszki Radwańskiej, z którym tenisistka z Raszyna odnosi w tym sezonie spektakularne sukcesy, nie pojawił się w Ostrawie. Poniżej szczegóły.

Iga Świątek rywalizację w Ostrawie rozpocznie od II rundy i zagra z Australijką Ajlą Tomljanović. Polka w Ostrawie zagra pierwszy mecz po dłuższej przerwie. Po US Open skupiła się na odpoczynku i regeneracji oraz spokojnych treningach w Warszawie. Najlepsza tenisistka na świecie rok temu doszła w Ostrawie do półfinału i świetnie wspomina ten występ. To dzięki polskim kibicom, którzy stworzyli wspaniałą atmosferę. - To było całkiem zabawne, bo w zasadzie większość ludzi na trybunach była Polakami. Dlatego czuję się tutaj jak w domu – powiedziała Iga Świątek w czasie konferencji prasowej w Ostrawie. - Naprawdę podoba mi się, że jest tu tak spokojnie, bo po miastach takich jak Nowy Jork dobrze jest przyjechać gdzieś gdzie można naprawdę odpocząć - dodała Polka. - Może przyjadą moi przyjaciele, ale tylko wtedy, gdy dostanę się do półfinału. Więc czuję presję - uśmiechała się Iga Świątek.

Iga Świątek jest w Ostrawie bez trenera Tomasza Wiktorowskiego, który dostał dłuższy urlop przed ostatnią częścią sezonu. Zaraz po turnieju w Czechach Polka znów rusza do USA, gdzie powalczy w San Diego w Kalifornii i WTA Finals w Fort Worth w Teksasie. – Zrobiliśmy już coś takiego w Dubaju i Stuttgarcie – powiedziała Iga Świątek, która w tych turniejach też radziła sobie bez Tomasza Wiktorowskiego. - Mamy już swoje rutyny. On jest zawsze dostępny. Będziemy jeszcze trochę pracować jeżeli chodzi o przygotowania do meczu i taktykę - zdradziła Iga Świątek. - Dobrze że trener został w domu trochę dłużej i będzie bardziej wypoczęty przed naszą podróżą do USA - dodała Polka, której w Ostrawie towarzyszą psycholog Daria Abramowicz i Tomasz Świątek, ojciec tenisistki. Maciej Ryszczuk, trener od przygotowania fizycznego, też dołączy do zespołu przed turniejem w San Diego.

Iga Świątek po US Open wreszcie miała czas na odpoczynek i refleksję na temat swojego ostatniego sukcesu. - Dał mi poczucie, że mogę wygrać w każdych warunkach – powiedziała Iga Świątek. - Nawet jeśli nie czuję się idealnie, nadal mogę dobrze grać i wywierać presję na moich rywalkach - dodała Polka, a pytana o warunki w Ostrawie, stwierdziła: - Warunki w Warszawie są podobne do tych, które mamy tutaj. Ten turniej może być jednak trudny, ponieważ nie grałem żadnych meczów od trzech tygodni. A powrót po wygraniu Szlema jest zawsze ciężki - dodała Iga Świątek, która w niedzielę trenowała w Ostrawie z Darią Kasatkiną.

Iga Świątek: Mam nadzieję, że jestem dobrym szefem, ale to skomplikowane

Czym teraz jeździ Iga Świątek? Do jakiego auta przesiadł się Robert Lewandowski?

Włącz podcast i zajrzyj z nami do garaży znanych gwiazd sportu!

Listen to "Samochody gwiazd sportu. Lewy. Świątek. Ronaldo." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze