Iga Świątek KONTUZJOWANA! Młoda Polka w tym sezonie już nie zagra

2019-09-21 10:13 CH
Iga Świątek
Autor: AP Iga Świątek

Iga Świątek w tym roku już nie zagra. Polska tenisistka szykowała się do występów w Chinach, w Pekinie i Tiencinie. Jednak wycofała się z tych turniejów z powodu kontuzji. Chodzi o uraz stopy. 18-letnia Świątek zajmuje 60. miejsce w rankingu WTA. Do gry wróci dopiero w przyszłym sezonie.

O kontuzji Igi Świątek poinformował Dawid Celt, kapitan reprezentacji Polski tenisistek. Komentując mecz Magdy Linette w turnieju WTA w Seulu na antenie TVP Sport, mąż Agnieszki Radwańskiej zdradził, że Świątek właśnie wycofała się z turniejów w Pekinie w Tiencinie. Impreza w stolicy Chin zaczyna się za tydzień. Igi jednak tam zabraknie. - Iga wycofała się. Powodem jest kontuzja stopy. W tym roku już nie zagra - powiedział Dawid Celt.

Iga Świątek po US Open zrobiła sobie przerwę w startach. Trenowała w Warszawie i nadrabiała szkolne zaległości (w przyszłym roku zdaje maturę). Niestety przyplątała się też kontuzja. Szkoda, że Igi nie zobaczymy już w tym sezonie na korcie, ale oczywiście zdrowie jest najważniejsze.

Najnowsze