Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Iga Świątek ma specjalną misję. Powiedziała o dzieciach, ma nadzieję, że to zrobią

2022-06-07 12:18

Iga Świątek wzięła udział w specjalnej konferencji prasowej w Lublinie. W trakcie rozmowy z dziennikarzem sportsmenka wyjawiła, że ma swoją specjalną misję. Mowa o dzieciach i wielkich nadziejach z nimi związanymi. Cała prawda wyszła na jaw i pozostaje mieć nadzieję, że działania Igi Świątek zaowocują!

Iga Świątek wzięła udział w specjalnej konferencji prasowej, w której opowiedziała o swoich sportowych sukcesach. Na spotkaniu z mediami w Lublinie, sportsmenka powiedziała także o specjalnej misji, jaką ma względem dzieci. Miejmy nadzieję, że plany najlepszej tenisistki świata się ziszczą i zrealizuje ona swój cel.

Tata Igi Świątek ukrywał to przed córką. Jej reakcja na niespodziankę obiegła cały świat

Iga Świątek powiedziała o swojej specjalnej misji. Mowa o dzieciach

W trakcie spotkania z mediami w Lublinie, zwyciężczyni tegorocznej edycji Rolanda Garrosa powiedziała, że ma swoją specjalną misję, jaką jest namówienie dzieci do uprawiania sportu.

- Przede wszystkim chciałabym być taką osobą, która motywuje dzieciaki do tego, żeby może zaczęły uprawiać jakiś sport, jakaś aktywność fizyczną, nie musi to być profesjonalnie. Ważne, żeby miały zabawę. Ja sama nie zaczynałam od razu od profesjonalnego grania w tenisa, tylko opierało się to na spędzaniu na korcie i takich zajęciach, które nie były specyficzne. Po prostu rozwijały całe ciało. (...) Generalnie też byłam zdrowsza i ten mój rozwój przebiegał inaczej. (...) Chciałabym być taką osobą, która zachęci dzieci, by miały dobrą zabawę - powiedziała Iga Świątek.

Osobiste pytanie do Igi Świątek, chodziło o zainteresowanie chłopaków. Tenisistka lekko zmieszana

Aby zobaczyć zdjęcia z sesji zdjęciowej Igi Świątek po wygraniu Rolanda Garrosa, przejdź do galerii poniżej.

Iga Świątek ma plany względem tenisa w Polsce. O wszystkim powiedziała

Jak zapewnia Iga Świątek, inną z jej misji jest popularyzacja uprawianej przez nią dyscypliny w Polsce i sprawić, aby dyscyplina była bardziej dostępna dla osób chcących ją uprawiać.

- Moim ogromnym celem jest to, aby tenis w Polsce stał się bardziej popularny i żeby sprawić, żeby ten sport był dostępny dla większej ilości osób. - powiedziała Iga Świątek w trakcie spotkania z dziennikarzami w Lublinie.

Ekspert o zwycięstwie Igi Świątek
Sonda
Czy Iga Świątek przejdzie do historii światowego tenisa?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze