Iga Świątek

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Iga Świątek nie wytrzymała. Wulkan emocji po meczu z Noskovą, o jej zachowaniu znów zrobiło się głośno

2024-03-25 8:07

Iga Świątek po ponad 2 godzinach i 40 minutach gry wygrała z Lindą Noskovą i awansowała do 4. rundy prestiżowego turnieju WTA w Miami. Z młodą Czeszką Polka zmierzyła się w tym roku już po raz trzeci i drugi raz z rzędu okazała się lepsza – wcześniej przegrała z nią w Australian Open. Tym razem 19-latka znów postawiła Polce twarde warunki, a to, jak ważna była to wygrana dla liderki rankingu, świadczy jej reakcja tuż po meczu.

Iga Świątek znów przetestowana przez młodą Czeszkę

Iga Świątek nie bez problemów awansowała do 4. rundy turnieju WTA w Miami. Polka wygrała z Lindą Noskovą dopiero po trzech setach 6:7(7), 6:4, 6:4, choć w pierwszym secie serwowała przy stanie 5:3, a później miała piłkę setową w tie-breaku. Było to już czwarte spotkanie tych zawodniczek i obecnie Świątek ma dodatni bilans – wygrała trzy z nich, przegrywają „tylko” w Australian Open w tym roku. Dwa tygodnie temu pokonała Noskovą w 2. rundzie Indian Wells i teraz w Miami na takim samym etapie. Ich pierwsze starcie miało miejsce natomiast w Warszawie w 2023 roku, gdzie Świątek sięgnęła ostatecznie po tytuł.

Iga Świątek namęczyła się z Noskovą. Emocje puściły po meczu

Dla liderki rankingu WTA nie było to łatwe spotkanie. Często popełniane błędy sprawiały, że wypuszczała z rąk wypracowaną wcześniej przewagę i m.in. przez to musiała uznać wyższość rywalki w pierwszym secie. Niewiele też brakowało, a ostatnia partia toczyłaby się zdecydowanie dłużej i kto wie – być może znów rozstrzygnęłaby się na korzyść Czeszki. Świątek serwowała na mecz przy stanie 5:4 i przegrywała gema już 0:40! Później jednak obroniła trzy break-pointy, wygrała też dwie kolejne piłki i ostatecznie wygrała już przy pierwszej piłce meczowej.

Po ostatniej piłce wyszło na jaw, jak duże emocje gotowały się wewnątrz Świątek. Tuż po zakończeniu spotkania Polka wskazała palcem w kierunku swojego sztabu i wykrzyknęła „Jazda!”, później też zacisnęła pięść, a po chwili machnęła mocno rakietę w tamtą stronę. Widać było, jak wiele kosztowało ją zwycięstwo z zaledwie 19-letnią Lindą Noskovą, a jej zachowanie zwróciło uwagę komentatorów i mediów.