Iga Świątek podjęła trudną decyzję! Kibice muszą jej wybaczyć, tak po prostu trzeba było postąpić!

i

Autor: AP Iga Świątek podjęła trudną decyzję! Kibice muszą jej wybaczyć, tak po prostu trzeba było postąpić!

Iga Świątek podjęła trudną decyzję! Kibice muszą jej wybaczyć, tak po prostu trzeba było postąpić!

2022-04-03 0:19

Iga Świątek po wygraniu Miami Open musiała podjąć bardzo trudną decyzję. Polska tenisistka miała już za kilka dni rozpocząć tegoroczne starty na ulubionej mączce, a jej kibice odliczali już dni dzielące ich od kolejnego występu raszynianki. Iga Świątek planowała występ w turnieju WTA w Charlestone. Organizatorzy tych zawodów z dumą chwalili się, że będą gościć nową liderkę rankingu WTA i... Nic z tego! Iga Świątek już po wygranym finale Miami Open (6:4, 6:0 z Naomi Osaką) stwierdziła, że potrzebuje odpoczynku i prawdopodobnie wycofa się z turnieju w Charlestone. I decyzja w końcu zapadła.

Iga Świątek wygrała Miami Open, a spragnieni kolejnych tenisowych emocji i wspaniałych zwycięstw Polki kibice już zadają sobie pytanie - Kiedy gra Iga Świątek kolejny turniej WTA? Polka miała zagrać już za kila dni w Charleston. I gdyby nie jej fenomenalna seria zwycięstw, Iga z pewnością by tam zagrała, bo chciała bardzo właśnie tam rozpocząć występy na ukochanej nawierzchni czyli kortach ziemnych. Po finale Miami Open Polka dała jednak wyraźnie do zrozumienia, że potrzebuje odpoczynku i po konsultacji z teamem pewnie zrezygnuje z gry. Znamy już decyzję polskiej tenisistki dotyczącą występu w Charleston.

Iga Świątek została zapytana, czy ma chłopaka! Polka zaskoczyła odpowiedzią!

"Bardzo mi przykro, że wycofuje się z gry w Charleston, ale po maratonie trzech turniejów, w których zagrałam w finałach, doznałam niegroźnej, wynikającej ze zmęczenia i wielu rozegranych meczów kontuzji, która mogłaby przerodzić się w coś poważniejszego, gdybym od razu po Miami zagrała kolejny turniej. Zgodnie z rekomendacją zespołu muszę po prostu odpocząć i z tego powodu nie zagram w Charleston. Liczyłam na inaugurację sezonu na mączce właśnie tam, ale pozostaje mi poczekać na następną możliwość występu w tej imprezie ze wspaniałymi tradycjami w przyszłości – napisała w oświadczeniu Iga Świątek. Polka do gry wróci w połowie kwietnia w Radomiu, w rozgrywkach Billie Jean King Cup czyli Fed Cup. Nasze tenisistki powalczą z Rumunią.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz te tenisistki? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 20
Na początek coś łatwego Tenisistka na zdjęciu to...
Serena Williams
Najnowsze