Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Wielka postać zabrała głos

Iga Świątek podjęła trudną decyzję. Legenda nie kryje rozczarowania, wymowne słowa o mistrzyni

2022-11-03 10:32

W czwartkowy wieczór Iga Świątek zagra swoje drugie spotkanie podczas WTA Finals. Celem liderki rankingu jest oczywiście zwycięstwo na prestiżowej imprezie, ale do tego jeszcze daleka droga. Świątek mając w planach dojście do finału w tej imprezie, musiała zrezygnować z reprezentowania Polski na Billie Jean King Cup. Teraz legendarna tenisistka odniosła się do decyzji mistrzyni.

Tenisowy sezon 2022 powoli zmierza do końca. Dla Igi Świątek był on niebywale udany, bo stała się największą postacią w kobiecym tenisie i obecnie nie ma sobie równych. Oznacza to jednak również, że udział na wielu ważnych turniejach wymagał ogromnego wkładu sił. Nim Świątek będzie mogła odpocząć, walczy jeszcze na WTA Finals rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych.

Legenda o decyzji Świątek. Jest rozczarowana, ale rozumie krok liderki rankingu

Ze względu na tę imprezę Iga Świątek musiała podjąć wcześniej trudną decyzję. Zrezygnowała ze startu w finałach Billie Jean King Cup, które zostaną rozegrane w dniach 8-13 listopada w Glasgow. Oznacza to, że jeśli Polka doszłaby do finału WTA Finals, miałaby tylko 24 godziny na przenosiny na drugą stronę świata i występ w Szkocji.

Do decyzji Świątek odniosła się Billie Jean King w rozmowie z Reuters. - To zrozumiała decyzja. Osobiście wolałabym jednak, żeby Iga poczekała trochę dłużej, ponieważ nie wiadomo, jak sobie poradzi w WTA Finals - przyznała legendarna tenisistka ze Stanów Zjednoczonych. Dodała jednocześnie, że prawem Świątek było postawienie na WTA Finals.

- Myślę, że to wielki przywilej grać dla swojego kraju, ale rozumiem też jej punkt widzenia. Ona jest numerem jeden na świecie. Prawdopodobnie jest już zmęczona sezonem. Całkowicie ją rozumiem - oceniła Billie Jean King.

QUIZ. Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 11
Gdzie urodziła się Iga Świątek?
Super Tenis - 07.10
Najnowsze