Iga Świątek podjęła WAŻNĄ DECYZJĘ! Chodzi o wielkie pieniądze od Polskiej Fundacji Narodowej

2021-03-04 15:24 mso
Iga Świątek
Autor: East News Iga Świątek

Iga Świątek nie jest już tylko polską gwiazdą tenisa. 19-letnia raszynianka przebiła się do świadomości kibiców z całego świata. Świadczą o tym nie tylko jej kolejne sukcesy na międzynarodowej arenie, ale również liczne współprace z wielkimi firmami. Tenisistka, która wygrała ostatnio turniej WTA Adelaide, ogłosiła ważną decyzję w sprawie finansowania z jeszcze jednego źródła. Chodzi o pieniądze z Polskiej Fundacji Narodowej!

Iga Świątek przebojem wdarła się do światowej czołówki tenisa. Pojawiła się na ustach kibiców po fenomenalnej wygranej bez straty seta w turnieju French Open. Po szlemowym sukcesie, teraz sięgnęła po wygraną w turnieju WTA Adelaide. Na swojej dyscyplinie zaczęła zarabiać wielkie pieniądze. Wielkimi krokami zbliża się do zarobków na poziomie 3 milionów dolarów w całej karierze. Po kolejnych wygranych do 19-letniej zawodniczki zaczęły się odzywać kolejne wielkie firmy, proponując współprace. Dziury w całym doszukiwano się wokół działalności z Rolexem, luksusową marką zegarków. Do grona partnerów Świątek dołączyło ostatnio Xiaomi i kilka innych marek - w tym sponsor techniczny.

Karolina Woźniacka doznała BARDZO PRZYKREJ kontuzji. Ciężarna tenisistka wszystko pokazała

Nasza tenisistka sięga po kolejne sukcesy, a co za tym idzie także zarabia coraz lepiej. Tylko za wygraną w turnieju WTA Adelaide zarobiła około ćwierć miliona złotych. Jeszcze większe pieniądze otrzymała za wygraną na kortach Rolanda Garrosa na jesieni zeszłego roku. A to przecież dopiero początek jej sportowej kariery, która - mamy nadzieję - opiewać będzie w wiele kolejnych triumfów!

Zobacz jak Iga Świątek bawiła się na plaży w Melbourne!

Iga Świątek do niedawna miała jeszcze jedno źródło przychodów. To pieniądze z programu stypendialnego Team 100 Polskiej Fundacji Narodowej. Jak przyznała w rozmowie z portalem Sport.pl, Paulina Wójtowicz, 19-latka nie korzysta już z niego! Współpraca rozpoczęła się po juniorskim Wimbledonie w 2018 roku. - Nie wnioskowaliśmy o kolejny rok dofinansowania. Poprosiliśmy, aby te pieniądze przekazać na rzecz bardziej potrzebujących sportowców. W naszym kraju jest ich wielu - mówi Wójtowicz.

Iga Świątek zdradziła swój cel na ten rok! Polka stanie przed kolejnym trudnym wyzwaniem

Polska tenisistka zajmuje najwyższe w karierze 15. miejsce w rankingu WTA. Jesteśmy jednak przekonani, że nie zdążyła powiedzieć jeszcze ostatniego słowa! A wygrana w turniejach French Open i WTA Adelaide tylko rozpoczną jej listę międzynarodowych sukcesów!

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze