Iga Świątek - Sofia Kenin WYNIK LIVE Relacja NA ŻYWO z Australian Open 2024

Autor: AP Australian Open PREMIE Ile zarobiła Iga Świątek w AO 2024 Nagrody pieniężne

Australian Open 2024

2024-01-16 5:37

Iga Świątek po ciężkim boju pokonała Sofię Kenin 7:6, 6:2 i jest w 2. rundzie Australian Open. Amerykanka, była mistrzyni AO, zgodnie z przewidywaniami zawiesiła Polce poprzeczkę bardzo wysoko. W pierwszym secie liderka rankingu WTA była w opałach i musiała dwa razy odrabiać stratę przełamania. Kenin serwowała nawet po zwycięstwo w pierwszym secie, ale Iga Świątek pokazała wtedy klasę. W drugim secie urodzona w Moskwie Amerykanka tylko na początku dotrzymywała kroku naszej gwieździe. Potem Polka zdominowała ją i przypieczętowała zwycięstwo. Poniżej nasza relacja na żywo, wynik meczu Świątek - Kenin dzisiaj w Australian Open.

Iga Świątek meczem z Sofią Kenin zaczyna występ w Australian Open 2024, w którym jest największą faworytką. Rok temu Polka odpadła w Melbourne już w 4. rundzie (porażka 4:6, 4:6 z Jeleną Rybakiną). Teraz nie ukrywa, że celem jest wygranie turnieju. W losowaniu drabinki nie miała szczęścia. Już w 1. rundzie czeka ją ciężki bój z Kenin, mistrzynią Australian Open 2020. To może być ciężki mecz, ale Polka powinna sobie poradzić. Wygrała już 16 meczów. Ostatni mecz przegrała jesienią w Tokio.

Iga Świątek - Sofia Kenin Relacja NA ŻYWO WYNIK LIVE Australian Open

Iga Świątek przed Australian Open zagrała w United Cup, gdzie wygrała wszystkie pięć meczów singlowych. Jak skomentowała losowanie w Melbourne i czekający ją mecz z Sofią Kenin? - Mój pierwszy finał Szlema grałam przeciwko Sofii, a teraz gramy w pierwszej rundzie - stwierdziła Iga Świątek, która w pamiętnym finale Roland Garros 2020 ograła Kenin 6:4, 6:1 i był to jedyny pojedynek Polki z tą Amerykanką. - To dość dziwne. W ten sposób rozeszły się nasze życiowe drogi. Wiem, że ona gra solidny tenis. Widziałam, jak grała w Abu Zabi. To nie będzie łatwe. Po prostu przygotuję się tak samo jak zwykle. Porozmawiamy o taktyce. Dawno ze sobą nie grałyśmy, więc muszę zobaczyć, jak ona teraz gra. To wszystko - dodała Iga Świątek.

Świątek - Kenin WYNIK NA ŻYWO Relacja live z Australian Open 2024

Mecz Iga Świątek - Sofia Kenin w 1. rundzie Australian Open zostanie rozegrany we wtorek 16 stycznia. Początek meczu Świątek - Kenin o godzinie 2 w nocy polskiego czasu (noc z poniedziałku na wtorek). Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Świątek - Kenin w Australian Open 2024.