Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

mocna reakcja

Iga Świątek zbeształa Rosjankę! Interwencja najlepszej rakiety na świecie rozwścieczy Putina, stanowcza reakcja

2023-03-14 10:46

Anastazja Potapowa zaskoczyła i zbulwersowała sporą część fanów oraz dziennikarzy, kiedy pojawiła się na korcie podczas Indian Wells w koszulce rosyjskiego Spartaka Moskwa. O ruchu zawodniczki zrobiło się głośno na całym świecie i kilka słów na ten temat miała okazję powiedzieć Iga Świątek. Najlepsza rakieta na świecie nie ukrywała, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsce i interweniowała, rozmawiając na ten temat z WTA.

Zarówno fani Igi Świątek, jak i tenisa śledzą kolejne transmisje meczów podczas turnieju Indian Wells, przede wszystkim po to, aby kibicować swoim ulubieńcom i nie inaczej będzie podczas rywalizacji w 4. rundzie Światek - Raducanu. Rosyjska tenisistka, Anastazja Potapowa pojawiając się na korcie postanowiła jednak skupić na sobie całą uwagę, chociaż nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Zawodniczka uznała, że dobrym pomysłem będzie założenie trykotu Spartaka Moskwa, kiedy Rosja wciąż atakuje Ukrainę. Ten ruch Rosjanki szybko spotkał się z ogromną falą krytyki i do sprawy miała okazję odnieść się również Iga Świątek. Jak się okazało, liderka światowego rankingu odbyła już rozmowę z WTA. 

Stanowcza reakcja Igi Świątek na pojawienie się Rosjanki w koszulce Spartaka Moskwa. Te kroki mogą rozwścieczyć Putina

- Szczerze mówiąc, byłam zdziwiona. Myślałam, że ta zawodniczka zdaje sobie sprawę z tego, że w pewnym sensie nie powinna pokazywać swoich poglądów w takich czasach (...) Nie wiedziałam, co WTA zrobi i jakie będą tego konsekwencje, ale porozmawiałam z WTA i dowiedziałam się, że takich sytuacji prawdopodobnie będzie mniej. Wytłumaczą innym zawodnikom, że nie można promować żadnych rosyjskich drużyn w takich czasach. Takie sytuacje się zdarzają, bo ten komunikat powinien pojawić się dużo wcześniej. - powiedziała na spotkaniu z mediami Iga Świątek, która od samego początku agresji Rosji na Ukrainę solidaryzuje się z naszymi wschodnimi sąsiadami, m.in. grając ze wstążką mającą ukraińskie barwy. Zobaczcie całą rozmowę z Igą Świątek w materiale wideo! W poniższej galerii poznasz też Anastazję Potapową:

Sonda
Czy Iga Świątek wygra Indian Wells 2023?
Iga Świątek beszta rosyjską tenisistkę
Listen on Spreaker.
Najnowsze