Iga Świątek - Trevisan RELACJA NA ŻYWO Polska bije się z Włochami w United Cup Iga Świątek - Trevisan WYNIK NA ŻYWO

i

Autor: Paweł Skraba Iga Świątek - Trevisan RELACJA NA ŻYWO Polska bije się z Włochami w United Cup Iga Świątek - Trevisan WYNIK NA ŻYWO

Kolejny dar Igi Świątek dla ukraińskich dzieci. Trwa aukcja pamiątek w serwisie Allegro

2023-01-09 12:36

Charytatywny turniej Igi Światek i Agnieszki Radwańskiej rozegrany w lipcu w Krakowie przyniósł ponad 2,5 miliona złotych dochodu na rzecz dzieci z Ukrainy. Liderka światowego rankingu tenisistek podjęła po nowym roku kolejny krok pomocy materialnej dzieciom, które z powodu wojny musiały opuścić ojczyznę. To kontynuacja akcji „Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy”.

Najlepsza tenisistka świata i laureatka tytułu sportowca roku 2022 w Polsce przebywa w Australii. Po drużynowym turnieju United Cup czeka ją wielkoszlemowy turniej Australian Open w Melbourne. Zanim do niego dojdzie, Iga wystawiła na sprzedaż w serwisie Allegro cenne pamiątki. Akcja prowadzona jest wraz ze stowarzyszeniem UNICEF Polska.

Wystawione na licytację jej kostiumy oraz buty pochodzą z ubiegłorocznych turniejów wielkiego szlema (wygrała dwa z nich: Roland-Garros i US Open). Każdy przedmiot nosi autograf tenisistki. Licytacje trwaja do 24 stycznia.

Natomiast koszulki i czapeczki mają cenę sztywną i pochodzą z limitowanej kolekcji wyprodukowanej przez firmę ASICS po tym, jak Iga została liderką światowego rankingu WTA. Sprzedaż ma być prowadzona do 29 stycznia.

Dochód przeznaczony zostanie na wsparcie ukraińskich dzieci przebywających w Polsce.

Link do licytacji i sprzedaży pamiątek:

https://allegro.pl/charytatywni/stowarzyszenie-polski-komitet-narodowy-unicef/cele/iga-swiatek-i-przyjaciele-dla-ukrainy-2

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze