Iga Świątek

i

Autor: Artur Hojny Iga Świątek

Nieznana strona

Iga Świątek zrobiła to pierwszy raz. Takiej jej nie znaliście, nie speszyła się przed kamerą

2023-02-03 20:10

Iga Świątek to od wielu miesięcy najlepsza tenisistka świata. Właśnie dowiedziała się, że już na pewno zostanie dziewiątą tenisistką w historii, która będzie liderką rankingu WTA przez rok bez przerwy. Jej sportową klasę znają wszyscy, ale ostatnio 21-latka zaskoczyła fanów. Nie speszyła się przed kamerą i pokazała się z nowej strony. W takiej roli znalazła się po raz pierwszy!

Do rocznego panowania Świątek w rankingu WTA brakuje jeszcze dwóch miesięcy, ale jest już to pewne w związku z rezygnacją Aryny Sabalenki z występu w Doha. To właśnie tam Polka będzie bronić tytułu wywalczonego przed rokiem, a Białorusinka postanowiła odpuścić wyjazd do Kataru. Dzięki temu obecna przewaga raszynianki pozwoli jej zachować fotel liderki niezależnie od wyników. Obecnie wynosi ona ponad 4 tysiące punktów i została zbudowana w dużej mierze w poprzednim fantastycznym roku. O sukcesach Świątek mówił cały świat, co przełożyło się na jej popularność. Tenisistka stara się przełożyć ją na coś więcej niż same występy na korcie i widać to po jej wyjątkowych akcjach.

Iga Świątek zrobiła to pierwszy raz. Takiej jej nie znaliście!

Świątek mocno zaangażowała się w pomoc Ukrainie, czego najlepszym przykładem było lipcowe wydarzenie "Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy", ale charytatywna działalność nie jest jedyną, w której trzykrotna triumfatorka turniejów Wielkiego Szlema odnajduje się w społecznej roli. Pod koniec stycznia ogłosiła akcję "Czytam z Igą", która ma propagować czytelnictwo wśród ludzi na całym świecie. W związku z tym wyzwaniem zobowiązała się do różnych niespodzianek, a jedną z nich są recenzje książek, które 21-latka zamierza zamieszczać w mediach społecznościowych. Bardzo szybko Polka dotrzymała słowa i opublikowała specjalne nagranie!

- Chciałabym podzielić się z wami małą recenzją, co robię po raz pierwszy w życiu! Pierwszą książką, którą przeczytałam w tym roku były 'Sycylijskie lwy' autorstwa Stefanii Auci - zaczęła Świątek. Tenisistce bardzo przypadł do gustu gatunek, bowiem jest to nowela historyczna, czyli jeden z jej ulubionych. Trochę mniej podobała jej się postać głównego bohatera i wizja autorki, która chętnie skakała w czasie. Mimo to, Iga zdecydowanie poleciła "Sycylijskie lwy" swoim fanom!

Sonda
Czy Iga Świątek wciąż będzie dominowała w kobiecym tenisie?
SuperTenis po porażce Igi Świątek, Mocne Słowa dziennikarzy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze