Jelena Ostapenko naprawdę powiedziała to o Idze Świątek! Pewna siebie przed meczem w US Open?

i

Autor: AP Jelena Ostapenko naprawdę powiedziała to o Idze Świątek! Pewna siebie przed meczem w US Open?

Odważne słowa

Jelena Ostapenko naprawdę powiedziała to o Idze Świątek! Pewna siebie przed meczem w US Open?

2023-09-02 12:14

Iga Świątek w 4. rundzie US Open zagra z Jeleną Ostapenko. Potężnie zbudowana Łotyszka to prawdziwa zmora naszej gwiazdy. Iga Świątek grała z nią trzy razy i wszystkie te spotkania przegrała. - Ona jest teraz całkiem regularna, wygrywa dużo meczów, ale też nie jest łatwo być numerem jeden, bo wszyscy chcą cię pokonać. Prawdopodobnie właśnie to wykorzystam - powiedziała Ostapenko pytana o mecz ze Świątek. To właśnie Łotyszka była ostatnią tenisistką, która pokonała liderkę rankingu rok temu przed jej słynną serią 37 zwycięstw. Czy znów znajdzie sposób na Polkę?

Iga Świątek w 4. rundzie US Open zagra z Jeleną Ostapenko. Łotyszka pokonała w trzech setach (4:6, 6:3, 6:3) Amerykankę Bernardę Perę. Mecz Świątek - Ostapenko będzie pojedynkiem dwóch mistrzyń Roland Garros. Tenisistka z Łotwy sprawiła wielką sensację w 2017 r., wygrywając Szlema w Paryżu, a Polka triumfowała w tym turnieju w latach 2020, 2022 i 2023.

Iga Świątek zdążyła już się boleśnie przekonać, jak groźną i niewygodną rywalką potrafi być Jelena Ostapenko. Polka przegrała z nią wszystkie trzy mecze. To Łotyszka była ostatnią tenisistką, która pokonała Świątek przed jej niesamowitą serią 37 zwycięstw rok temu. Zrobiła to w Dubaju, wygrywając z będącą wtedy już w dobrej formie Igą 4:6, 6:1, 7:6. Wcześniej Ostapenko ograła Świątek w 2021 r. w Indian Wells (6:4, 6:3) i w 2019 r. w Birmingham (6:0, 6:2).

Ile zarobiła Iga Świątek US Open 2023 PREMIE

- Po prostu zagram swój tenis i postaram się skupić jeszcze bardziej na sobie - powiedziała Jelena Ostapenko pytana o mecz z Igą Świątek w 4. rundzie US Open. - To na pewno będzie ciężki mecz, ale z drugiej strony, nie mam nic do stracenia. Jestem już w czwartej rundzie, a to już wspaniałe osiągnięcie, zwłaszcza, że to końcówka sezonu. Dlatego po prostu spróbuję zagrać swój najlepszy tenis. Ona jest teraz całkiem regularna, wygrywa dużo meczów, ale też nie jest łatwo być numerem jeden, bo wszyscy chcą cię pokonać. Prawdopodobnie właśnie to wykorzystam. Z pewnością łatwiej jest grać, kiedy nie jesteś faworytką. W poprzednich trzech meczach to mi dawano większe szanse, a wtedy zawsze jest większa presja. Teraz zagram z większą swobodą i będę się cieszyła tym spotkaniem - dodała Ostapenko.

Tak zmieniała się Iga Świątek! Od Igusi do pani Igi [ZDJĘCIA]

Potężna zbudowana Jelena Ostapenko to zawodniczka niezwykle chimeryczna. Potrafi wyjść na kort i psuć wszystko, przegrywając sromotnie. Ale kiedy ma dobry dzień i trafia w kort, jej niszczycielska siła jest groźna dla każdej rywalki. - Przez ostatnie dwa lata nauczyłam się dużo, jak grać na szybkich kortach przeciwko mocno uderzającym rywalkom - powiedziała teraz Iga Świątek pytana o mecz z Ostapenko. - Z Jeleną jest trochę tak, że jednego dnia może zagrać perfekcyjny mecz i trafiać wszystko w kort, mimo, że naprawdę dużo ryzykuje, a innego dnia jest inaczej, więc nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać. W pewnym sensie akceptuję to, że te wszystkie zawodniczki grają swój najlepszy tenis przeciwko mnie, doświadczyłam już tego kila razy. Przeciwko niej nie gra się łatwo. Ostatnio rozegrałyśmy zacięty mecz w Dubaju. Jestem coraz bliżej, żeby ją pokonać, więc zobaczymy - dodała Iga.

Mecz Iga Świątek - Jelena Ostapenko w 4. rundzie US Open zostanie rozegrany w niedzielę 3 września. Transmisje TV z US Open 2023 na antenach Eurosportu 1 i 2 oraz online na Eurosporcie Extra w Playerze.

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 25
Ile lat skończyła w maju 2023 roku Iga Świątek?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze