Jerzy Janowicz

Autor: Eastnews Jerzy Janowicz

Jerzy Janowicz - Gael Monfils: Polak sensacyjnym zwycięzcą w Cincinnati!

2015-08-18 10:12

Jerzy Janowicz pokonał Gaela Monfilsa w I rundzie turnieju ATP w Cincinnati! To naprawdę duża sensacja, biorąc pod uwagę ostatnią dyspozycję naszego najlepszego singlisty. Janowicz nie pozwolił znanemu Francuzowi na wygranie nawet jednego seta i zwyciężył 6:4, 7:5.

Janowicz lepszy od Monfilsa!

Jerzy Janowicz pokonał rozstawionego z numerem 14 Francuzem Gaelem Monfilsem 6:4, 7:5 w pierwszej rundzie prestiżowego turnieju ATP Masters 1000 na twardych kortach w amerykańskim Cincinnati. Mecz był bardzo zacięty, w drugim secie czarnoskóry przeciwnik Polaka miał piłkę setową przy stanie 5:4. Janowicz wyszedł obronną ręką i przełamał rywala. W decydującym gemie Monfils obronił dwa meczbole, ale na więcej już nie było go stać. Mecz trwał godzinę i 17 minut.

Jerzy Janowicz odpadł z turnieju ATP w Montrealu - CZYTAJ

To już druga wygrana Janowicza nad Monfilsem w tym roku, po zwycięstwie w II rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Teraz Janowicz zmierzy się w II rundzie z Amerykaninem Jaredem Donaldsonem (ATP 153) lub z Francuzem Nicolasem Mahutem (ATP 65). Ich spotkanie przerwał deszcz, gdy Donaldson prowadził przy stanie 7:5, 6:7 (2-7), 4:1. We wtorek pierwszy mecz na amerykańskiej ziemi rozegra Agnieszka Radwańska - w I rundzie zagra ze Słowaczką Anną Karoliną Schmiedlovą (WTA 41).